Srebrne monety z wizerunkiem Lewandowskiego wyprzedane! Teraz kapitan zostanie ozłocony. Pierwsze monety z serii „Droga do marzeń” z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego odniosły spektakularny sukces sprzedażowy. Błyskawicznie wyprzedał się cały nakład „Talentu”, czyli pierwszego elementu kolekcji, którą Mennica Gdańska przygotowała, żeby uhonorować dokonania kapitana reprezentacji Polski. Chętni do zainwestowania w bilon z wizerunkiem naszego najlepszego snajpera niebawem będą mieli jednak kolejną szansę!

Kibice, inwestorzy i kolekcjonerzy wykupili 3 tysiące dwuuncjowych monet ze srebra o próbie 999 oraz 200 monet kilogramowych. Monety będzie już można nabyć jedynie na rynku wtórnym. Warto dodać, że w dniu premiery (marzec 2022) moneta „Talent” 2 oz kosztowała 1799 zł, a dziś jej wartość to 2499 zł. Za cięższą monetę trzeba było zapłacić 14999 zł. Te kwoty nie odstraszyły jednak kupców, którzy błyskawicznie skorzystali z okazji. Dlaczego mowa o okazji a nie wydatku? Bo takie monety kolekcjonerskie nie tylko ładnie wyglądają na półce i można się nimi pochwalić rodzinie i przyjaciołom. Jak się okazuje, są też często znakomitą lokatą kapitału.

Srebrne monety z wizerunkiem Lewandowskiego wyprzedane! Teraz kapitan zostanie ozłocony - wykres słupkowy, wzrost wartości monet z serii Robert Lewandowski
Srebrne monety z wizerunkiem Lewandowskiego wyprzedane! Teraz kapitan zostanie ozłocony

Historia pokazuje, że drogocenne kruszce są odporne na inflacje. Ponadto pierwsze monety z serii często znacznie podnoszą z czasem swoją wartość. Pasjonaci numizmatyki, którzy chcą skompletować całą kolekcję, będą skłonni zapłacić za nią krocie, ze względu na ściśle limitowany nakład.

Czas na złote monety z wizerunkiem Lewandowskiego

W ramach serii „Robert Lewandowski, Droga do marzeń”, przedstawiającej historię futbolowej kariery polskiego napastnika, do 2028 roku mają pojawić się kolejne części serii: „Zwycięzca” w 2023 r., „Rekordzista” w 2024 r., „Król Strzelców” w 2025 r., „Kapitan” w 2026 r., „Najlepszy piłkarz” w 2027 r. oraz „Mistrz” w 2028 r. Co mają zatem zrobić ci, którzy marzyli o „Talencie”, ale nie zdążyli kupić srebrnych monet?

Srebrne monety z wizerunkiem Lewandowskiego wyprzedane! Teraz kapitan zostanie ozłocony - złota moneta Roberta Lewandowskiego

Już jesienią na rynek trafią złote monety z tej serii, w dwóch wariantach. Jednouncjowej – 200 sztuk, a mniejszej, zawierającej 1/10 uncji złota – 1000 egzemplarzy. Niebawem będzie też szansa na zdobycie pięknej i rzadkiej monety w kształcie statuy. Warto zachować czujność i pospieszyć się z zakupem, bo wnioskując po sprzedaży srebrnych monet, zapotrzebowanie z całego świata nie maleje.

Źródło: Mennica Gdańska