Home Aktualności Skamol rusza z budową fabryki w Opolu

Skamol rusza z budową fabryki w Opolu

Producent systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa, duńska firma SKAMOL A/S rozpoczyna budowę fabryki w Opolu. Polski zakład ma produkować bloczki i płyty silikatowe. Docelowo planuje zatrudnić około 24 osoby. Inwestycja była obsługiwana przez PAIiIZ.

Inwestor wybuduje fabrykę na trzyhektarowej działce, będącej częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład zatrudni głównie kadrę techniczną i inżynieryjną. Firma liczy na współpracę z uczelniami, przede wszystkim z Politechniką Opolską.

Do inwestycji, która jest efektem misji gospodarczej do Danii z 2015, doszło dzięki współpracy Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE) działającego w ramach Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG) oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wśród głównych powodów, które zdecydowały o wyborze Opola, wymieniano zasobność surowców, rozwijający się rynek, wysoką jakość obsługi inwestora, partnerstwo w relacjach z urzędami, potencjał naukowy miasta i obecność absolwentów uczelni, zwłaszcza Politechniki Opolskiej.

Symboliczne wbicie łopaty pod budowę nowej fabryki firmy Skamol odbyło się 2 listopada br. w Opolu. W uroczystości wziął udział wiceprezes PAIiIZ Krzysztof Senger.

Firma SKAMOL A/S powstała w 1912 roku. Ma kilka zakładów w Danii oraz jeden w Rosji. Wartość inwestycji Skamol w Opolu szacowana jest na 42 mln zł. Zakończenie budowy i rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2017 r.

źródło: PAIiIZ/OCRG