Przyszłość przemysł 4.0 – projekt Universities of the Future. Zapraszamy na konferencje online! „The Future of Academia Transformation on the Context of I4.0” to konferencja zamykająca projekt Universities of the Future. Celem projektu Universities of the Future jest wypracowanie nowego paradygmatu współpracy środowiska akademickiego, przemysłu i jednostek publicznych, identyfikacja wyzwań, problemów i szans, stworzenie dobrych praktyk, narzędzi, toolboxów wspierających wszystkie strony zainteresowane rozwojem idei Przemysłu 4.0 są tematem toczącego się projektu.

Projekt jest realizowany w ramach konsorcjum wiodących uczelni technicznych, instytucji publicznych oraz prywatnych z Polski, Finlandii i Portugalii i jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach projektu ERASMUS+.

Po blisko 3,5 roku projekt Universities of the Future dobiega końca. Wydarzeniem zamykającym i podsumowującym wyniki osiągnięte w projekcie będzie konferencja końcowa – „The Future of Academia Transformation on the Context of I4.0”.

Przyszłość przemysłu 4.0 - projekt Universities of the Future. Zapraszamy na konferencje online! - trzy białe roboty trzymają w rekach pudełka.
Przyszłość przemysłu 4.0 – projekt Universities of the Future. Zapraszamy na konferencje online!

Zbliżająca się konferencja odbędzie się już 17 czerwca (czwartek) w godzinach 10:00-13:30. Skierowana jest zarówno do środowisk akademickich, biznesowych, jak i organizacji publicznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania. Celem konferencji jest przedstawienie wyników projektu oraz zaprezentowanie strategii i koncepcji wypracowanych w trakcie realizacji projektu.

W trakcie paneli dyskusyjnych zaproszeni goście będą rozmawiać o przyszłości Przemysłu 4.0, rolą uczelni, przemysłu i instytucji rządowych w procesie kształcenia oraz perspektywach cyfrowej transformacji akademickiej. Na koniec zostaną zaprezentowane aktualne trendy w Przemyśle 4.0 oraz ich wpływ na edukację. Szczegółowy harmonogram konferencji dostępny tutaj: https://cutt.ly/qnffxeD.

Konferencja jest darmowa i otwarta dla wszystkich. Wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://cutt.ly/dnffRa1, a następnie za jego pomocą dołączyć do spotkania w dniu wydarzenia. Spotkanie będzie przeprowadzone w języku angielskim.

W pigułce:

Kiedy? 17 czerwca, 10:00-13:30

Gdzie? on-line, na platformie Zoom

Jak się zapisać? Poprzez formularz zgłoszeniowy: https://cutt.ly/dnffRa1

Uwaga! Rejestracja na wydarzenie wydłużona do 16 czerwca.

Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj także: Lot na Marsa – czy to możliwe? Szczerze o pieniądzach odc. 67

Czy lot na Marsa jest dziś rzeczywiście możliwy? Na to pytanie w najnowszym odcinku programu Szczerze o pieniądzach odpowiada Alexander Nawrocki, Polak, który w NASA zaszedł bardzo wysoko. Ile może trwać taki lot a ile trzeba na Marsie przebywać, żeby móc z niego wrócić? I wreszcie czy projektowanie i budowa robotów to zawód przyszłości i czy można robić to w Polsce? To kolejne wątki rozmowy. Zaprasza Ernest Bodziuch.