Premiera pięciu elektrycznych modeli Mercedes-Benz. W dniach 7-12 września na targach IAA MOBILITY w Monachium Mercedes-Benz zaprezentuje pełną gamę swojej obecnej i przyszłej oferty w segmencie elektromobilności. Od aut kompaktowych przez luksusową limuzynę o wysokich osiągach aż po pojazdy wielofunkcyjne (MPV). Ten pokaz siły poszczególnych submarek producenta samochodów premium ze Stuttgartu wpisuje się w hasło „Lead in Electric” (z ang. na czele elektromobilności). Łącznie Mercedes-Benz, Mercedes-EQ, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach i smart wystąpią na targach z ośmioma premierami. Wśród nich będzie pięć modeli w pełni elektrycznych i jedna hybryda o wysokich osiągach.

Elektryfikacja całej gamy Mercedes-Benz przechodzi na kolejny poziom. Na targach IAA swój światowy debiut będzie świętował szereg modeli z napędem w pełni elektrycznym. Przede wszystkim biznesowa limuzyna EQE oraz pierwsza luksusowa limuzyna Mercedes-AMG z zasilaniem akumulatorowym. Ponadto pojazd koncepcyjny, który pokazuje, w jaki sposób w epokę elektromobilności wkroczy Mercedes-Maybach. Dodatkowo na imprezie odbędzie się europejska premiera EQB oraz prezentacja pokazowego samochodu smarta. Zapowiadającego pierwszego przedstawiciela nowej generacji w 100% elektrycznych modeli tej marki.

Premiera pięciu elektrycznych modeli Mercedes-Benz -  auto Mercedes Bezn zaparkowane w ciemności.
Premiera pięciu elektrycznych modeli Mercedes-Benz

Elektryczna biznesowa limuzyna EQE – usportowiona i wygodna

Mercedes-EQ pokaże EQE – dowód na to, jak sportowy, a jednocześnie komfortowy charakter może mieć elektryczna biznesowa limuzyna. Nowy model połączy dynamiczne osiągi ze zrelaksowaną jazdą, wyznaczając nowy punkt odniesienia w swoim segmencie. To samo będzie dotyczyć wyjątkowo obszernej kabiny. Design karoserii, wykorzystujący motyw łukowatej linii dachu, nada EQE atletyczne rysy.

Pierwsza luksusowa limuzyna z napędem elektrycznym Mercedes-AMG stanowi wyraźne zobowiązanie sportowej marki z Affalterbach, by połączyć świat aut na prąd z charakterystycznym DNA AMG. Dotyczy to nie tylko osiągów, ale przede wszystkim angażującego i emocjonującego prowadzenia.

Koncepcyjny Mercedes-Maybach w wizjonerski sposób pokaże, jak 100-letnią tradycję motoryzacyjnego luksusu najwyższej próby przenieść w nową epokę.

Przestronny EQB jest przygotowany na wszystkie scenariusze, jakie stawia codzienność. Po premierze w Chinach w pełni elektryczny 7-miejscowy model zadebiutuje teraz w Europie.

Wieczorna odsłona targowych debiutów transmitowana na żywo

Premiery nowości nie odbędą się podczas tradycyjnej konferencji prasowej w dniu rozpoczęcia targów, lecz
w wieczór poprzedzający imprezę – 5 września. Transmisja na żywo będzie dostępna nie tylko w ramach obszernego specjalnego serwisu na łamach portalu Mercedes me media, ale także w mediach społecznościowych.

Nowa koncepcja IAA: wieloaspektowa obecność Mercedes-Benz

W ramach swojej obecności na targach IAA MOBILITY 2021 w Monachium Mercedes-Benz koncentruje się na dialogu i namacalności. Koncepcja producenta wykracza poza samą prezentację pojazdów. Pozwala gościom poznać innowacyjne, cyfrowe i zrównoważone produkty oraz usługi z dziedziny mobilności jutra. Tradycyjne stoisko uzupełniają nowe formaty: Open Space i Blue Lane. Pierwszy z nich na czas trwania targów przekształca obszary centrum Monachium w miejskie stoiska. Na specjalnej, piętrowej platformie na Odeonsplatz Mercedes-Benz zaprezentuje w pełni elektryczne modele submarek Mercedes-EQ, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach i smart. Na górnym jej poziomie goście będą mogli zapoznać się z wystawą na temat ochrony klimatu i zasobów. Format Blue Lane to z kolei tor testowy, gdzie odwiedzający będą mieli okazję wypróbować elektryczne pojazdy w praktyce.

Trzecim filarem nowej koncepcji IAA jest stoisko Mercedes-Benz w hali B3 centrum wystawienniczego, stworzone jako połączenie areny najważniejszych premier ze strefami tematycznymi, które ilustrują różne aspekty mobilności przyszłości – z naciskiem na cyfryzację. Na przykład sekcja ASSIST porusza tematy takie jak systemy wsparcia i jazda wysoce zautomatyzowana. MOBILE skupia się na cyfrowych usługach, jak np. aplikacje Mercedes me i EQ Ready czy „zielone ładowanie” Mercedes me Charge. FUTURE oferuje kompleksowe spojrzenie na przyszłe aspekty, takie jak biometryczne połączenie kierowcy z pojazdem. IN CAR przybliża system multimedialny MBUX ze sztuczną inteligencją oraz nowy MBUX Hyperscreen.

Źródło: Mercedes-Benz