Home Aktualności Powstaną kolejne odcinki trasy S11

Powstaną kolejne odcinki trasy S11

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowy na opracowanie projektowe dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S11.

Mowa o fragmentach Ujście – Oborniki oraz Kórnik – Ostrów Wielkopolski.
Odcinek Ujście – Oborniki będzie zaczynał się po południowej Piły i poprowadzi na południe do miejscowości leżącej nieopodal Poznani. Jego długość to 49 km. Z kolei fragment Kórnik – Ostrów Wielkopolski, liczący 96 km,  po północnej stronie połączy się z istniejącą częścią S11 Poznań – Kórnik i pobiegnie na południe, aż do Ostrowa Wielkopolskiego. Na tej trasie znajduje się również wybudowana już obwodnica Jarocina.

Obecnie poznański oddział GDDKiA prowadzi jeszcze trzy postępowania na opracowanie projektowe dla odcinków S11. Są to fragmenty: Szczecinek – Piła, Oborniki – Poznań oraz Ostrów Wielkopolski – Kępno. Wszystkie postępowania, łącznie z tymi, które dziś zostały sfinalizowane, ogłoszono w październiku 2015 roku. Przetargi dotyczące opracowania projektowego dla innych fragmentów S11 prowadzi również GDDKiA w Szczecinie (odcinek Bobolice – Szczecinek) oraz w Opolu (odcinek Kępno – granica województwa).