Home Aktualności PLL LOT walczy o zniesienie wiz do USA

PLL LOT walczy o zniesienie wiz do USA

Z wizami do USA wiąże się wiele emocji i mitów, co powoduje, że Polska nadal jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, której obywatele w podróży do USA potrzebują wiz. Możemy to zmienić! – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji LOT. 

Sześć organizacji stworzyło koalicję, która ma doprowadzić do zniesienia wiz dla Polaków wybierających się do USA. Fundacja Polska Innowacyjna, Fundacja Teraz Polska, Fundacja im. Cichociemnych, Fundacja Instytut Myśli Schumana, Polskie Linie Lotnicze LOT i Mastercard przez najbliższe miesiące będą promowały występowanie o wizę do USA i objaśniały zasady jej otrzymywania.

Jak tłumaczą przedstawiciele koalicji, właśnie w procesie wizowym decyduje się kwestia bezproblemowego wjazdu Polaków do USA. Wystarczy, by odsetek odmów w amerykańskim procesie wizowym spadł do 3 proc. z obecnych 5,9 proc., a Polska zostanie włączona do tzw. Visa Waiver Program. Statystyki trzeba wyrobić w ciągu amerykańskiego roku budżetowego, czyli od 1 października do 30 września.