Operacje bankowe potwierdzisz odciskiem palca lub skanem twarzy. Korzystanie z banku w smartfonie będzie jeszcze szybsze, prostsze i wygodniejsze. mBank wprowadził możliwość potwierdzania niektórych operacji w aplikacji mobilnej odciskiem palca lub skanem twarzy. Opcja jest dostępna dla użytkowników systemów iOS oraz Androida powyżej wersji 10.

Przy użyciu cech biometrycznych np. odcisku palca lub skanu twarzy klienci mBanku będą mogli potwierdzić przelewy w złotówkach, operacje BLIK, niektóre operacje na kartach, jak np. zmianę limitów i wiele innych.  Maksymalna dzienna kwota transakcji potwierdzanych w ten sposób nie może przekroczyć limitu 3 000 zł. Ponadto każdą transakcje powyżej tego limitu klient potwierdzi standardowo kodem PIN.  

Operacje bankowe potwierdzisz odciskiem palca lub skanem twarzy - ekran telefonu, przelew Face ID
Operacje bankowe potwierdzisz odciskiem palca lub skanem twarzy

Przede wszystkim autoryzacja transakcji odciskiem palca lub skanem twarzy nie będzie włączona domyślnie. Każdy, kto będzie chciał tak potwierdzać operacje bankowe, powinien włączyć tę opcję samodzielnie w aplikacji mobilnej w sekcji ustawień.

Nowy sposób potwierdzania operacji jest dostępny dla wszystkich użytkowników systemu iOS. Użytkownicy z systemem Android muszą mieć oprogramowanie w wersji powyżej 10.

Źródło: mBank

Przeczytaj także: HRM to Twoja pasja? Weź udział w konkursie Młody HR!

HRM to Twoja pasja? Weź udział w konkursie Młody HR! Branża HR z roku na rok się rozwija, powstają nowe miejsca pracy i stanowiska. Specjaliści HR zajmują się procesem rekrutacji, sprawami prawnymi i administracyjnymi. Ponadto dbają o dobrą atmosferę oraz motywowanie i rozwój personelu. Zakres obowiązków pracowników kadr jest bardzo duży, a praca jest ciekawa i rozwojowa. Jak potwierdzają badania branża HR będzie w kolejnych latach jedną ze stabilniejszych na rynku. Jeśli dbasz rozwój kompetencji i chcesz wypłynąć na szerokie wody Human Resource to weź udział w konkursie Młody HR!

  • Chcesz budować swoją markę osobistą?
  • Chcesz podzielić się swoim doświadczeniem z innymi?
  • HRM to Twoja pasja?

Weź udział w konkursie Młody HR!