Nowy Ład – przedsiębiorco jakie zmiany Cię czekają? Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku wraz z Wydziałem Prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz partnerami organizuje konferencję poświęconą zagadnieniom Nowego Ładu. Spotkanie odbywa się w formie on-line. Przedsiębiorcy będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi konsekwencjami nowych regulacji wchodzących w życie od stycznia 2022 roku.

Konferencja „Nowy Ład – przedsiębiorco, jakie zmiany Cię czekają?” odbędzie się w piątek 10 grudnia o godzinie 11.00 i transmisja jej będzie w formule on-line. Organizatorzy zaprosili do udziału ekspertów, którzy na co dzień zajmują się optymalizacją podatkową. Ponadto wdrażaniem w przedsiębiorstwach innowacji i polityk bezpieczeństwa cyfrowego. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Patronat medialny objęły wydawnictwo Law Business Quality oraz Europejski Klub Kobiet Biznesu.

Nowy Ład - przedsiębiorco jakie zmiany Cię czekają? - inforgrafika z informacjami o wydarzeniu online.
Nowy Ład – przedsiębiorco jakie zmiany Cię czekają?

Program konferencji podzielony został na trzy główne panele

Panel „Podatki – Nowy Ład” obejmuje między innymi zagadnienia związane z wpływem Polskiego Ładu na prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Ponadto kwestie związane z nową stawką ubezpieczenia zdrowotnego czy tematykę CIT-u – estońskiego w Nowym Ładzie.

Panel „Przedsiębiorczość i zatrudnienie” porusza przede wszystkim kwestie pracy zdalnej w założeniach Nowego Ładu, jej bezpieczeństwa technologicznego. W tym używania sprzętu prywatnego do celów służbowych oraz kwestie dyrektywy o ochronie sygnalistów.

Trzeci panel to praktyczna wiedza z zakresu subwencji i dotacji dla przedsiębiorców. W tym cyklu prelekcji uczestnicy dowiedzą się między innymi jak pozyskać dotacje na przeprowadzenie sukcesji w przedsiębiorstwach. Następnie na czym polega Ulga IP Box dla przedsiębiorców prowadzących działalność B+R. Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące ulgi na innowacje w założeniach Polskiego Ładu.

Ponadto oprócz wykładowców Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku wśród prelegentów znajdą się eksperci, na co dzień doradzający firmom i w praktyce wdrażający rozwiązania z zakresu prawa podatkowego, cyberbezpieczeństwa oraz wspierające firmy w pozyskaniu dotacji. Jako prelegentów audytorium będzie miało okazję wysłuchać ekspertów również z firm: LegalHut sp. z o.o., ProtectHut sp. z o.o., Data Protection Center Sp. z o.o. oraz Protekt doradztwo podatkowe Sp. z o.o.

Wydarzenie w relacji na żywo obejrzeć można pod poniższym linkiem:
Program konferencji: https://wsfiz.edu.pl/konferencja-nowy-lad-przedsiebiorco-jakie-zmiany-ciebie-czekaja10-12-21/

Źródło: