LOT na wakacje – do wyboru ponad 100 atrakcyjnych połączeń. Zgodnie z prognozami dla branży lotniczej, to właśnie ruch turystyczny będzie istotną częścią odbudowującego się rynku przewozów lotniczych. Obecnie branża lotnicza zaczyna stopniowo wracać do normalności i odbudowywać się po pandemii. Oznacza to większą dostępność połączeń wakacyjnych. Zgodnie z oczekiwaniami pasażerów, LOT planuje uruchomić więcej połączeń turystycznych. Powrócą także wybrane regularne kierunki europejskie i dalekodystansowe.

Przewoźnik w tym sezonie postawił na kierunki turystyczne, które cieszą się największą popularnością wśród Polaków. Jednocześnie są bezpieczne dla podróżujących. W te wakacje LOT zaoferuje pasażerom ponad 100 atrakcyjnych kierunków w Europie. Ponadto przywróci także wybrane połączenia do Ameryki Północnej i Azji. Ze względu na pandemię i zmniejszony popyt na podróżowanie, siatka połączeń będzie realizowana w ok. 50 proc. w stosunku do lata 2019 roku. Nie zabraknie także połączeń czarterowych realizowanych we współpracy z biurami podróży.

LOT na wakacje - do wyboru ponad 100 atrakcyjnych połączeń -kobieta i mężczyzna siedzą na plaży na leżakach.
LOT na wakacje – do wyboru ponad 100 atrakcyjnych połączeń

LOT na wakacje – najwięcej połączeń do Grecji

W tym roku pasażerowie mogą wybierać spośród szerokiej oferty kierunków turystycznych w Europie, które pozwolą na odpoczynek w ciepłym klimacie. Na wakacje z LOT-em polecimy z Warszawy i portów regionalnych – Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania i Rzeszowa.

Najwięcej połączeń LOT będzie realizował do Grecji, która w ub. roku była najchętniej wybieranym kierunkiem podróży Polaków. W tym roku zaproponujemy w sumie 26 połączeń do 14 greckich portów. Na przełomie maja i czerwca, LOT poleci m.in. na Kos, Zakynthos, Rodos, Santoryn, Mykonos, Kefalonię, Korfu. Ponadto na Samos oraz do Salonik, Kalamaty, Heraklionu, Chanii, Aten i Prewezy. Oprócz tego, pasażerowie będą mogli wybrać się do Larnaki na Cyprze, Dubrownika, Splitu i Zadaru w Chorwacji, Ochrydy i Skopje w Macedoni. Ponadto także do Podgoricy i Tivatu w Czarnogórze, Burgas i Warny w Bułgarii czy Tbilisi i Batumi w Gruzji, na Majorkę, Maltę i Ibizę. Również do włoskich miast – Wenecji, Rimini, Lamezii-Terme, Neapolu, Olbii, a także do Palermo na Sycylii. W sezonie wakacyjnym polecimy również do Lubljany, Barcelony i Bejrutu, 186-miejscowymi Boeingami 737.  

Z początkiem sezonu letniego LOT rozpocznie przywracanie wybranych połączeń regularnych w Europie. Polski przewoźnik obsłuży połączenia do Budapesztu, Bukaresztu, Kopenhagi, Sofii i Zagrzebia, Amsterdamu, Brukseli, Paryża, Frankfurtu, Wiednia, Zurychu, Madrytu, Oslo, Monachium i Billund. Z końcem marca br. LOT uruchomił rejsy do Kijowa, Zagrzebia, Pragi. A od kwietnia wrócił do Lwowa, Dusseldorfu i Hamburga, Stuttgartu, Nicei, a od maja do Dublina, Kluż-Napoki, Berlina, Luksemburga i Erywania.

Powrót do rejsów transatlantyckich

W zależności od sytuacji pandemicznej i popytu na podróże, LOT będzie dostosowywał kształt siatki i częstotliwość połączeń na lato 2021 r. W sezonie LOT zwiększy częstotliwości połączeń na rejsach transatlantyckich. Od czerwca średnio raz dziennie wykonywane będą rejsy z Warszawy do Nowego Jorku (JFK) oraz Chicago. 4 razy tygodniowo z Warszawy do Toronto oraz 3 razy tygodniowo z Warszawy do Newark.

Wznowione zostaną również połączenia do Miami i Los Angeles w liczbie dwóch każdego tygodnia. Ponadto wykonywane będą loty z Krakowa. Dwa tygodniowo do Chicago, jeden raz do Nowego Jorku oraz z Rzeszowa do Newark również raz tygodniowo. Do Azji LOT wykona regularne połączenia na obsługiwanych dotąd trasach – z Warszawy do Seulu 3 razy w tygodniu oraz do Tokio, a także raz w tygodniu z Budapesztu do Seulu. Ze względu na obostrzenia oraz aktualną sytuację epidemiczną LOT przesunął rozpoczęcie operacji na Sri Lankę i do New Delhi. Przewoźnik nadal będzie również latał do Chin (Tiencin).

Źródło: LOT