Linie Emirates – 28 milionów filiżanek kawy w przestworzach. Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji. Wygodne i nowoczesne samoloty zyskały uznanie ekspertów lotniczych i pasażerów. Od momentu założenia w 1985 r. linie otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera. Miłośnicy kawy latający liniami Emirates w klasie pierwszej i biznes czeka kolejna niespodzianka. Mogą teraz zamówić orzeźwiającą zimną kawę – klasyczne mrożone Americano lub nieco bardziej dekadenckie Affogato. Emirates podały, że każdego roku rozlewają prawie 28 milionów filiżanek kawy.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy. Obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji. Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Ponadto obecnie linie oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates rozlewają 28 milionów filiżanek kawy rocznie - kobieta w maseczce na twarze rozlewa kawę na pokładzie samolotu.
Linie Emirates rozlewają 28 milionów filiżanek kawy rocznie

Linie Emirates – najbardziej ruchliwa kawiarnia w przestworzach

Przede wszystkim Affogato to popularny włoski deser na bazie kawy, przyrządzany jest przez polewanie lodów waniliowych gorącym espresso. Linie Emirates to prawdopodobnie najbardziej ruchliwa kawiarnia na świecie, znajdująca się na wysokości 40 000 stóp. Obsługa rozlewa w przestworzach prawie 28 milionów filiżanek kawy rocznie.

Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie i częsty wybór na pokładzie, na wszystkich trasach. Klienci często zamawiają kawę podczas lotu np. jako napój kończący smaczny posiłek. Ponadto jako dodatek do ciastek i przekąsek w trakcie korzystania z ponad 4500 kanałów na żądanie w systemie rozrywki pokładowej ice.

Linie Emirates oferują na pokładzie bogatą i aromatyczną świeżo parzoną kawę dla pasażerów klasy pierwszej i biznes. W tym espresso, cappuccino lub kawę bezkofeinową. Oprócz aromatycznych mieszanek kaw o różnych profilach smakowych, pasażerowie klasy pierwszej mogą również korzystać z kultowego arabskiego serwisu kawowego. Oferuje on szeroki wybór doskonałych daktyli.

Źródło: Emirates