Home Aktualności Koronawirus atakuje, a Europa wspiera obywateli

Koronawirus atakuje, a Europa wspiera obywateli

Koronawirus atakuje kolejne Państwa z potężną siłą, a Europa wykazuje pełną gotowość do działania. Pozytywne słowa płyną z oświadczenia Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassoliego.

Koronawirus atakuje, a Europa wspiera obywateli - dłoń z kciukiem do góry pomalowana na niebiesko z flaga Unii Europejskiej

„Europa naprawia egoizm i brak koordynacji między rządami krajowymi w obliczu kryzysu COVID-19. Nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej dało dziś zielone światło propozycjom Komisji Europejskiej. Wszystko po to, by stawić czoła rozprzestrzenianiu się wirusa i pomóc krajom w potrzebie.

Koronawirus atakuje, Europa się jednoczy

Przede wszystkim okazujemy prawdziwe poczucie solidarności: preferencyjne pasy ruchu dla przewozu sprzętu medycznego i obrona swobodnego przepływu towarów w UE. Ponadto oferujemy pierwsze ważne wsparcie ekonomiczne dla naszych rodzin i przedsiębiorstw. Koronawirus atakuje, a Zjednoczona Europa działa. Podsumowując jest wreszcie na miejscu, aby stawić czoła temu dramatycznemu wyzwaniu. Jesteśmy europejską rodziną! Każdy obywatel może liczyć na pomoc, nikt nie będzie musiał działać sam. Parlament Europejski jest gotów zrobić to, co do niego należy, aby chronić życie i środki utrzymania wszystkich naszych obywateli. Nie zrezygnujemy z życia jako Europejczycy”.

Źródło: europarl.europa.eu

Przeczytaj również jak polskie firmy wpierają walkę z koronawirusem.

4F finansuje walkę z koronawirusem

4F finansuje walkę z koronawirusem. W związku z pandemią COVID-19 , od 14.03.2020 do odwołania 20% obrotu ze sklepu internetowego www.4F.pl zostanie przekazane największemu szpitalowi zakaźnemu w Polsce – szpitalowi MSWiA w Warszawie. 

Jako marka globalna podejmujemy środki, aby możliwie jak najbardziej wspierać służbę zdrowia. Zarówno w Polsce, a także za granicą. Zdecydowaliśmy się przekazać 20% naszego obrotu ze sklepu internetowego dla największego szpitala zakaźnego w Polsce – Szpitala MSWiA. Do tej chwili przekazaliśmy również 300 sztuk gogli, które mają zabezpieczyć medyków przed ewentualnym zarażeniem. – mówi Igor Klaja, Prezes OTCF S.A, do którego należy marka 4F.