Kolejna innowacja dla klientów InPost. Lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie wprowadził nowe rozwiązanie dla swoich klientów. Strefa Ułatwionego Dostępu dla osób niewysokich i osób z niepełnosprawnościami jest dostępna w aplikacji mobilnej. Nowa funkcja umożliwia zamówienie paczek do niżej położonych skrytek w Paczkomatach®, na wysokości pomiędzy 30 a 150 cm. Opcja jest dostępna wyłącznie w aplikacji InPost Mobile i jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby przez użytkowników.

​​​​​​​Od dłuższego czasu firma otrzymywała liczne prośby o wprowadzenie takiej dodatkowej funkcjonalności. Strefa Ułatwionego Dostępu to nie tylko kolejne udogodnienie i realne podniesienie komfortu korzystania z Paczkomatów® InPost. Przede wszystkim dowód na to, jak elastyczne są rozwiązania marki, która dysponujemy tak zaawansowaną technologią zintegrowaną z aplikacją InPost Mobile. Obecnie może wdrożyć praktycznie każde nowe rozwiązanie, którego oczekują klienci. Na polskim i wielu zagranicznych rynkach nie ma podobnych, konkurencyjnych systemów IT wspierających firmy logistyczne. Jak widać samo rozstawienie maszyn to zaledwie skrawek całej infrastruktury, która jest niezbędna, aby efektywnie zarządzać siecią punktów odbioru przesyłek i wygodą dostaw dla ich klientów.

Kolejna innowacja dla klientów InPost -mężczyzna zakleja kartonowe pudełko taśmą.
Kolejna innowacja dla klientów InPost

Jak używać Strefy Ułatwionego Dostępu? Wystarczy jedno kliknięcie!

  • W aplikacji, w szczegółach wybranej przesyłki przy pytaniu „Czy umieścić przesyłkę w Strefie Ułatwionego Dostępu?” należy kliknąć „Aktywuj”. Po tej dyspozycji kurier będzie wiedział o preferencji odbiorcy.
  • Złożenie powyższej dyspozycji jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile, osobno dla każdej z przesyłek i może być dokonane nie później niż z chwilą  przekazania przesyłki do doręczenia.
  • Realizacja dostawy do niżej położonych skrytek będzie możliwa w sytuacji dostępności miejsca. W przypadku braku wolnego miejsca w Strefie Ułatwionego Dostępu, przesyłki zostaną dostarczone zgodnie z Regulaminem obsługi przesyłek. Właśnie dlatego prosimy o odpowiedzialne korzystanie z tej usługi, aby zapewnić możliwość odbioru przesyłki najbardziej potrzebującym.
  • O tym, czy paczka trafiła do preferowanej Strefy, poinformujemy mailem oraz bezpośrednio w aplikacji.

Źródło: InPost

Przeczytaj także: Ceny OC ciągle w dół – ostatnio tak tanio było w 2015 r.

Ceny OC ciągle w dół – ostatnio tak tanio było w 2015 r. Od kilku lat obserwujemy systematyczne obniżki cen polis komunikacyjnych. W III kwartale 2021 r. średnia składka obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu wyniosła 604 zł i była niższa o 1,9% od ceny OC z poprzedniego kwartału. Ceny były także niższe o niecałe 2% niż w poprzednim kwartale tego roku. Eksperci twierdzą, że ich wzrost jest jednak nieunikniony.