Jakie prezenty znajdziemy w tym roku pod choinką? Świąteczny okres to czas obdarowywania się upominkami. Gotowi na moc prezentów? Jeśli nie jesteście pewni, co kupić najbliższym lub nie możecie rozgryźć przyjaciół i przewidzieć, co takiego mogli kupić Wam, sprawdźcie najpopularniejsze wybory zakupowe w internecie!

Jak co roku wielu z nas z utęsknieniem wyczekuje świątecznych prezentów. Jednocześnie szuka najlepszych okazji, aby sprezentować coś wyjątkowego dla swoich najbliższych. Z roku na rok wzrasta popularność robienia zakupów przez internet. Jak pokazuje raport „E-commerce w Polsce 2021” stworzony przez Gemius, w związku z okresem pandemicznym 30 proc. respondentów kupuje w sieci więcej produktów. 33 proc. częściej realizuje zakupy przez internet. Dla 13 proc. badanych internet stał się kanałem pierwszego wyboru przy poszukiwaniu różnych produktów. To kolejny rok ze wzrostem liczby kupujących.

Jakie prezenty znajdziemy w tym roku pod choinką? - adapter pod choinką
Jakie prezenty znajdziemy w tym roku pod choinką?

Jakie prezenty przyniesie nam Mikołaj?

Harry Potter, Wiedźmin, a może książki Kinga? Stawiamy na literaturę! „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy” – mawiał Cyceron. Nie bez przyczyny więc przykładem idealnego prezentu często okazuje się coś do czytania. Co warto odnotować, coraz więcej z nas zaczyna czytać książki. Jak wynika z opracowania „Stan czytelnictwa w Polsce w 2020 roku”, 42 proc. respondentów zadeklarowało, że przeczytało w całości lub fragmencie co najmniej jedną książkę w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie. To najlepszy wynik od ponad 6 lat. Przeczytanie 7 i więcej książek potwierdziło w ubiegłym roku 10 proc. badanych.

Co jest na książkowej liście must have?

Wśród najpopularniejszych pozycji wyszukiwanych w serwisie OLX znajdują się powieści o Harrym Potterze oraz cykl książek z sagi o Wiedźminie. Przekrój jest jednak naprawdę spory. Z jednej strony popularna jest powieść „Diuna”, a z drugiej tuż obok niej „Dziewczyny z Dubaju”. Na czele rankingu znajdują się pozycje znanego Stephena Kinga.

Na prezenty ze szczególną uwagą wyczekują oczywiście dzieci. Jak pokazują statystyki, w ostatnim, przedświątecznym okresie wśród literatury dziecięcej w serwisie OLX widać większe zainteresowanie. Najpopularniejszą frazą stały po prostu „książki dla dzieci”. Najpierw szukamy bardzo ogólnie, aby potem dobrać coś konkretnego z szerokiej gamy produktów.

TOP 10 najpopularniejszych pozycji książkowych dla dzieci w OLX:

  • seria „Pucio”
  • seria „Kicia kocia”
  • „Święty Mikołaj. I ty możesz mu pomóc”
  • „Dzieci z Bullerbyn”
  • „Mikołajek”
  • seria „Akademia mądrego dziecka”
  • seria „Mały chłopiec”
  • książki o Neli, małej reporterce
  • „Kubuś Puchatek”
  • „Sposób na elfa”

Muzyka ponad wszystko!

Lubicie śpiewać i tańczyć do rytmu piosenek ulubionych wykonawców? Czy wiedzą o tym Wasi bliscy? Jeśli tak, możecie spodziewać się muzycznego prezentu. Muzyka w preferencjach zakupowych na święta jest naprawdę wysoko!

Dane OLX pokazują, że coraz popularniejsze jest sprezentowanie płyty winylowej znanego wykonawcy, które najwyraźniej wracają do łask i przeżywają swój renesans. Winyle mają swój niebywały urok, są nierzadko fantastycznie wydane i dlatego liczba kolekcjonerów rośnie. Wśród popularnych artystów i zespołów, których winyle są najczęściej poszukiwane przez użytkowników OLX, znajdują się m.in. Kazik Staszewski, Depeche Mode, Queen, Pink Floyd.

Część z nas poszukuje także gramofonów. Z kolei kasety audio nieodłącznie kojarzą się z latami 90. i między innymi rozwojem hip-hopu – nie dziwi więc wysokie miejsce na liście poszukiwań kaset Liroya. „Scoobiedoo ya” na kasecie jak za dawnych lat? A dlaczego nie!

Źródło: OLX