Home Aktualności InduComp Industrial Components wchodzi do Zakliczyna

InduComp Industrial Components wchodzi do Zakliczyna

Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego wydał zezwolenie dla firmy InduComp Industrial Components Sp. z o.o. Jest to pierwszy inwestor, który wszedł do podstrefy Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) w Zakliczynie.

 

Działająca od 2008 roku spółka InduComp Industrial Components Sp. z o.o., zamierza wybudować w Zakliczynie zakład produkcyjny i wyposażyć go w niezbędny sprzęt do produkcji materiałów przemysłowych. Wartość inwestycji oszacowano na 7 mln zł. – Decyzja przedsiębiorcy o ulokowaniu inwestycji na terenie gminy Zakliczyn potwierdza sens tworzenia w gminach oddalonych od stolicy regionu małych stref aktywności gospodarczej objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej (SSE) – komentują władze KPT. Korzystanie z narzędzia wsparcia, jakim jest SSE, umożliwia rozwój małym i średnim firmom, wśród których dominują te z polskim kapitałem.

W tym roku KPT wydał już 18 zezwoleń na działalność w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Firmy zainwestują w Małopolsce ponad 560 mln złotych oraz utworzą prawie 800 miejsc pracy. (KPT)

 

źródło: PAIiIZ