FIA Rally Star w Polsce z Mazdą MX-5 Cup! Polskie eliminacje do projektu Międzynarodowej Federacji Samochodowej odbędą się już za trzy tygodnie, 25 i 26 września na Torze Modlin. Uczestnicy wydarzenia będą mierzyć się w Mazdach MX-5 z cyklu wyścigowego Mazda MX-5 Cup Poland.

FIA Rally Star to projekt skierowany do młodych osób w wieku od 18 do 26 lat. Przede wszystkim jego celem jest poszukiwanie utalentowanych kierowców rajdowych. W pierwszym etapie daje on możliwość wybrania ścieżki rywalizacji motorsportowej „Slalom Samochodowy” oraz e-sportowej „Wyzwanie Digital”. Ponadto platformą rywalizacji e-sportowej jest gra WRC 9 z dodatkiem FIA Rally Star DLC. Etap ten, w Polsce organizowany przez Polski Związek Motorowy (PZM), ma na celu wyłonienie podstawowej grupy talentów, które zakwalifikują się do dalszych eliminacji na poziomie kontynentalnym, a następnie światowym. Kolejny krok to szkolenie i wspieranie przez FIA przyszłych gwiazd Rajdowych Mistrzostw Świata.

FIA Rally Star w Polsce z Mazdą MX-5 Cup! - auto na torze wyścigowym.
FIA Rally Star w Polsce z Mazdą MX-5 Cup!

Pierwsza część ścieżki „Wyzwanie Digital” online jest już w Polsce zakończona. Finaliści spotkają się na Torze Modlin rywalizując na symulatorach firmy Ragnar Simulator, promotora PZM Mistrzostw Polski Digital Motorsport.

Przede wszystkim uczestnicy polskich eliminacji w ścieżce „Slalom Samochodowy” będą mogli rywalizować w profesjonalnych samochodach wyścigowych. Partnerem projektu w Polsce został organizator pucharu Mazda MX-5 Cup Poland, firma Unitel Motorsport. Co oznacza, że uczestnicy pokonają slalom właśnie legendarnymi Mazdami MX-5!

Rejestracja na „Slalom Samochodowy” trwa do 21 września: https://pl.fiarallystar.com/pl Zapraszamy!

Źródło: Mazda

Przeczytaj także: Weź buty do domu, zapłać później. CCC wprowadza płatności odroczone

Weź buty do domu, zapłać później. CCC wprowadza płatności odroczone. CCC wspierane przez PayPo, jako pierwsze w Polsce i jedno z pierwszych w Europie, wprowadza szybkie płatności odroczone w sklepach stacjonarnych, na bazie własnej aplikacji mobilnej.

Grupa CCC jako pierwsza sieć handlowa w Polsce i jedna z pierwszych w Europie, udostępniła płatności odroczone w sklepach stacjonarnych, za pomocą własnej aplikacji mobilnej CCC. Usługa jest dostępna testowo od 1 września w Warszawie i wkrótce we wszystkich sklepach sieci w Polsce. Pogłębienie współpracy z PayPo, dotychczas realizowanej w ramach obsługi transakcji sklepów internetowych, wpisuje się w strategię rozwoju modelu omnichannelowej sprzedaży Grupy. Jej celem jest rozwijanie unikalnego ekosystemu handlu poprzez budowanie doświadczenia i wygody dla klientów.