Home Aktualności Dodatkowa emerytura z nieruchomości

Dodatkowa emerytura z nieruchomości

Wydłuża się nasze życie. W porównaniu z 1990 rokiem kobiety w Polsce żyją dłużej średnio prawie 6 lat, a mężczyźni prawie 7 – informuje GUS.

Przeciętna długość życia Pan w 2013r  to 81 lat, natomiast Panow 73. Eksperci ostrzegają że jeżeli nie zapewnimy sobie odpowiednio wcześniej dodatkowego źródła pieniędzy, na starość będzie czekała nas bieda.

Jak wyjaśnia analityk Home Broker, Marcin Krasoń, pieniądze można odkładać na koncie oszczędnościowym, na lokacie, bądź inwestując na giełdzie. Przeznaczyć je również można na inwestycje w postaci mieszkania, cześć inwestorów kupuje ziemię rolną czy budowlaną z myślą o wzroście jej wartości, co nie musi się sprawdzić

Marcin Krasoń podkreśla, że rynek daje dużo możliwości inwestowania w nieruchomości – można kupić na przykład powierzchnie handlowe lub w mieszkania. Dostępne są zarówno inwestycje w małych miejscowościach, gdzie ceny i zyski są niższe, jak i oferty w największych metropoliach. Rentowność takiego zakupu w zależności od wielkości miasta i lokalizacji może sięgnąć nawet 4 lub 5 procent w skali roku

Ci, którzy są już na emeryturze, a nie zdołali odłożyć na dodatkowe lokum mogą skorzystać z usług firm oferujących tak zwaną rentę dożywotnią. W tym wypadku należy jednak dokładnie zapoznać się z umową i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące takiego sposobu pozyskania pieniędzy.