Czas na sportowe emocje – 9 kwietnia rusza Runmageddon! Największy w Polsce bieg z przeszkodami rozpoczyna swój sezon 2022 w kwietniu, we Wrocławiu. Na Tarczyński Arena Wrocław w dniu 9.04.2022 wybiegną pełni energii i chęci do dobrej zabawy uczestnicy Runmageddonu. Dorośli, dzieci, młodzież i całe rodziny. Organizator tego fantastycznego sportowego wydarzenia na rok 2022 postawił sobie cel. Chce przekonać Polaków, że nie trzeba być herosem, by poradzić sobie z przeszkodami na trasie. Wystarczy chcieć przeżyć emocjonującą przygodę, bo, jak zapewnia, Runmageddon to wyzwanie w zasięgu każdego.

9 kwietnia na terenie Tarczyński Arena Wrocław odbędzie się ulubione, sportowe wydarzenie dla żądnych przygód Polaków. Tego dnia Runmageddon rozpocznie swój kolejny sezon i świętować będzie 8. urodziny. W jednodniowym evencie udział będzie mógł wziąć każdy, kto chce spędzić  miło i aktywnie czas. Osoby startujące po raz pierwszy będą mogły przekonać się, jak satysfakcjonujące jest pokonanie trasy i przeszkód Runmageddonu. Dla nich przygotowana będzie 3-kilometrowa formuła Intro z 15 przeszkodami. Zaś nieco dłuższy, bo 6-kilometrowy dystans Rekrut w wersji nocnej i dziennej z 30 utrudnieniami będzie niezłą gratką dla osób, które cały rok czekały na start w emocjonującym evencie. I choć słowo “przeszkody” w przypadku Runmageddonu kojarzy się z trudnym wyzwaniem, to organizator zapewnia, że są one do przejścia dla każdego. Poziom ich trudność dostosowany jest do możliwości wszystkich startujących. Na trasie czeka pomoc od wspierającej i przyjacielskiej społeczności Runmageddończyków.

Czas na sportowe emocje - 9 kwietnia rusza Runmageddon! - kobieta i mężczyzna podczas ćwiczeń sportowych.
Czas na sportowe emocje – 9 kwietnia rusza Runmageddon!

Runmageddon dla rodziców i dzieci 

Podczas pierwszej w tym sezonie, wrocławskiej edycji do startu zaproszeni będą nie tylko dorośli, ale także dzieci, młodzież i całe rodziny. Najmłodsi (4-11 lat) posmakują przygody na trasie KIDS (1 km, 10 przeszkód). Młodzież (12-15 lat) sprawdzi się na dystansie 3 km  z 15 utrudnieniami. A zespoły rodzinne przeżyją wspólną niecodzienną przygodę, którą wspominać będą przez długie lata. Ich zadanie będzie polegać na pokonaniu 2 kilometrów oraz 15 konstrukcji i utrudnień Runmageddonu. 

Czekaliśmy na ten dzień, kiedy po półrocznej przerwie będziemy mogli wrócić rodzinnie na trasę Runmageddonu. Ubiegłoroczny start w formule Family dostarczył nam mnóstwo wrażeń i emocji. Czuliśmy, jakbyśmy zamiast siedzieć przed szklanym ekranem, wskoczyli w sam jego środek, prosto do filmowych przygód Indiana Jones– mówi Michał, tata Kai i Tomka z Wrocławia. 

Czas na sportowe emocje - 9 kwietnia rusza Runmageddon! - dzieci na mecie wyścigu

Sobotnia propozycja dla kibiców i startujących 

Runmageddon to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także świetne widowisko dla kibiców. 9 kwietnia 2022 r. wróci znana sprzed dwóch lat wyjątkowa atmosfera tego eventu. Widzowie i startujący świetnie bawili się na terenie Miasteczka Kibica. Specjalnie dla nich partnerzy biegu przygotują atrakcje, smakołyki zarówno przed linią startu jak i za linią mety. Będzie sklep z odzieżą Smmash, punkt druku pamiątkowych zdjęć z mety Canona, strefa chilloutu Hemmersbach’a. Ponadto food truck MeatLovers z przekąskami od Tarczyńskiego, a także strzelnica i inne przyciągające uwagę propozycje od sponsorów marki.

Zapisy na Runmageddon

Do dnia 8 kwietnia br. do godziny 12:00 każdy, kto chce dołączyć do uczestników Runmageddonu może to zrobić poprzez stronę www.runmageddon.pl. Tam należy zarejestrować się lub zalogować i wybrać odpowiadającą formułę biegu. Osoby poniżej 16 roku życia potrzebują zgody na start swoich prawnych opiekunów, którzy to zapiszą ich do udziału. Więcej informacji o evencie znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-tarczynski-arena-wroclaw-09-04-2022

Źródło: Runmageddon