Home Aktualności Coraz większy popyt na specjalistów i menedżerów- 68% pracodawców w Polsce planuje...

Coraz większy popyt na specjalistów i menedżerów- 68% pracodawców w Polsce planuje rekrutacje!

Aż 71% pracodawców w Polsce deklaruje, że w chwili przeprowadzania badania rekrutowało specjalistów i menedżerów, a 68% planuje rekrutacje w ciągu następnego kwartału 2016 r. – tak wynika z najnowszego raportu Antal Global Snapshot, badającego dynamikę zatrudniania i zwalniania specjalistów i menedżerów w kluczowych sektorach w Polsce i na świecie.

W porównaniu do poprzedniej prognozy, dynamika zatrudnienia wzrosła o 1%. Co więcej, tylko 10% respondentów odpowiedziało, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy planuje przeprowadzenie redukcji zatrudnienia, co jest równoznaczne ze spadkiem o 2% w stosunku do wyników uzyskanych w połowie 2015 roku (17. edycja badania). Wyniki najnowszej edycji raportu Antal Global Snapshot pokazują, że polski rynek pracy jest w coraz lepszej kondycji.

„Jest to bardzo optymistyczna informacja dla wszystkich kandydatów poszukujących pracy, ale też tych, którzy dopiero rozważają zmianę zatrudnienia. Jest to również wyzwanie dla firm, które poprzez zadbanie o działania w obszarze employer brandingu chcą stać się pracodawcą pierwszego wyboru dla najbardziej utalentowanych specjalistów i menedżerów.” – twierdzi Artur Skiba, prezes zarządu Antal, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Największą dynamikę zatrudnienia w skali Polski po raz kolejny wykazały firmy z sektora Usług Wspólnych (SSC/BPO) – aż 91% z nich deklarowało, że w chwili badania przeprowadzało rekrutacje. Jak wynika z odpowiedzi ankietowanych, zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów w sektorze SSC/BPO w kolejnym kwartale będzie nadal bardzo wysokie – 87% firm zamierzało przeprowadzać rekrutacje.

(Źródło: http://antal.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/1269-coraz-wiekszy-popyt-na-specjalistow-i-menedzerow-w-polsce-ags)

PAIiIZ