Home Aktualności Apple przeprasza za spowalnianie iPhone’ów

Apple przeprasza za spowalnianie iPhone’ów

Apple przeprosił za spowalnianie iPhone’ów ze starymi bateriami  – Wiemy, że część z was czuje się oszukana przez Apple’a. Przepraszamy – napisała firma w swoim komunikacie.

Już od jakiegoś czasu pojawiały się komentarze dotyczące słabszej wydajności starszych modeli iPhone’ów, bo wiele osób narzekało na problemy ze swoimi telefonami. Geekbench, narzędzie analizy działania systemów operacyjnych, opublikował wyniki testów, które potwierdziły gorszą wydajność iPhone’ów 6s i 7. To oznacza, że te modele smartfonów charakteryzują się szczególnie krótkim czasem użytkowania.

Apple wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie, przyznając się do zabiegu obniżania wydajności procesorów za pomocą aktualizacji iOS. Koncern uzasadnia swoje działanie w ten sposób, że dzięki temu zapobiegano nagłemu wyłączaniu się iPhone’ów.

Apple obiecał, że na 12 miesięcy obniży cenę baterii na wymianę. Zamiast 79 dol. będą kosztować teraz 29 dol. Dotyczy to telefonów od iPhone’a 6 wzwyż. Prawdopodobnie ceny obniżone zostaną już w styczniu 2018 roku.