Amazon podnosi pensje pracownikom. Amazon rekrutuje i podnosi pensje dla pracowników wynagradzanych stawką godzinową w centrach logistycznych w Polsce. Firma wprowadza nowe, wysoce konkurencyjne stawki wynagrodzeń. Pracownicy poziomu początkowego, przychodzący do pracy zgodnie z grafikiem, mogą zarabiać 4 082 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie liderów zespołów będzie zaczynać się od 5 080 zł brutto miesięcznie.

Firma chce zapewniać pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie i bardzo atrakcyjne świadczenia. Każdego roku dokonuje przeglądu wynagrodzeń. W tym roku informujemy, że w podniesiemy stawkę początkową o 12,5%. To dobra wiadomość dla pracowników pełnoetatowych, niepełnoetatowych i sezonowych w całym kraju. Oprócz świetnych wynagrodzeń, firma oferuje bezpieczne i nowoczesne środowisko pracy oraz doskonałe możliwości rozwoju kariery.

Amazon podnosi pensje dla pracowników - kobieta w kamizelce odblaskowej i z maseczką na twarzy stoi przy maszynie.
Amazon podnosi pensje dla pracowników
  • Amazon ogłasza podwyżkę stawek godzinowych w Polsce dla wszystkich zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin. Współpracujące z Amazon agencje pracy tymczasowej także podniosą stawki dla pracowników sezonowych. Zmiany będą obowiązywały od 1 lipca 2021 roku.
  • Płace pracowników poziomu początkowego wzrosną o 12,5% i będą zaczynać się od 22,5 zł/godz. brutto. Pracownicy Amazon są również uprawnieni do miesięcznej premii w wysokości do 15%.
  • Oprócz konkurencyjnych wynagrodzeń i premii, Amazon oferuje również atrakcyjne świadczenia, obejmujące prywatną opiekę medyczną. Ponadto ubezpieczenie na życie, bezpłatny transport na wybranych trasach, ciepłe posiłki za 1 zł oraz dostęp do innowacyjnego programu „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego pracownik może liczyć na pokrycie kosztów szkoleń zawodowych do 26 tys. zł.
  • Trwa rekrutacja w 10 centrach logistycznych Amazon na stanowiska poziomu początkowego oraz specjalistycznego. Między innymi do centrum w Świebodzinie, którego otwarcie nastąpi już we wrześniu.
  • Amazon stale koncentruje się na bezpiecznym środowisku pracy. Wprowadził od początku pandemii ponad 150 środków bezpieczeństwa.

Amazon dba o pracowników

Marka ogłosiła, że w oparciu o coroczny proces przeglądu wynagrodzeń firma podniesie stawkę początkową w Polsce do 22,5 zł/godz. brutto dla pracowników poziomu początkowego. Ponadto do 28 zł/godz. brutto dla liderów zespołów. Wraz z premią za frekwencję nasi pracownicy poziomu początkowego mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie*. Liderzy zespołów od 5 080 do 5 443 zł brutto miesięcznie*, w zależności od stażu pracy.

Nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 lipca 2021 roku. Wszyscy pracownicy sezonowi, wspierający Amazon w okresie szczytu sezonu 2021, również zostaną nią objęci.

Firma oferuje także bardzo atrakcyjne świadczenia, w tym prywatną opiekę medyczną, bezpłatny transport do pracy na wybranych trasach, dofinansowanie do posiłków i innowacyjny program „Postaw na Swój Rozwój”, w ramach którego pracownik może otrzymać dofinansowanie w wysokości do 26 tys. zł w ciągu 4 lat na pokrycie kosztów edukacji. Celem programu jest zapewnienie atrakcyjnych możliwości rozwoju kariery zarówno w firmie, jak i poza nią.

Źródło: Amazon