30 ekoprzedmiotów, które można wziąć w leasing. Działania proekologiczne to nie jest chwilowa moda – to wyraz wspólnej odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy. Każdy wybór i decyzja przedsiębiorcy może mieć znaczenie. Dlatego sprawdź, jak wiele pojazdów, urządzeń, maszyn i sprzętów ekologicznych możesz wziąć w leasing!

Działalność człowieka sprawiła, że temperatura Ziemi wzrosła o ponad 1 st. C od czasów rewolucji przemysłowej. Bezpośrednią przyczyną jest spalanie przez człowieka paliw kopalnych (węgla, ropy, gazu) wykorzystywanych do produkcji energii elektrycznej, transportu czy w przemyśle i związane z tym uwalnianie się do atmosfery dodatkowych ilości gazów cieplarnianych. Skutki są odczuwalne na całym świecie. Naukowcy alarmują, że klimat naszej planety nieustannie się zmienia.

Świat zalewa plastik

Lodowce topnieją, a poziom mórz wzrasta. W niektórych regionach ekstremalne opady deszczu z powodziami stają się coraz częstsze. Inne nękane są przez długotrwałe susze, upały i pożary lasów. Zmiany wpływają również na rośliny i zwierzęta. Wiele z nich nie jest w stanie się do nich przystosować – zmuszone są do przenoszenia się w nowe miejsca, a niektórym grozi wyginięcie. Przewiduje się, że człowiek nie zacznie działać, zjawiska te nasilą się w ciągu następnych lat.

Ogromnym problemem ekologicznym jest również plastik. Najlepiej obrazują to liczby. Już teraz w morzach i oceanach pływa ponad 5 mld ton śmieci. Co minutę do wody trafia kolejnych 20 ton nowych odpadów. Przyszłość nie napawa optymizmem. Szacuje się, że w 2050 roku będzie więcej plastiku, niż ryb. Dlatego tak ważne jest zminimalizowanie obecności tworzyw sztucznych w naszym życiu.

30 ekoprzedmiotów, które można wziąć w leasing

Każdy ma wpływ na przyszłość naszej planety – również przedsiębiorcy. Ekologiczne podejście do tworzenia i prowadzenia firmy to nie tylko dogodność dla środowiska, ale również korzyść finansowa (oszczędności pieniędzy). Ponadto wizerunkowa (z każdym rokiem takie firmy są lepiej postrzegane przez klientów). Co ważne, wiele pojazdów, sprzętów, maszyn i produktów ekologicznych można wziąć w leasing.

30 ekoprzedmiotów, które można wziąć w leasing - infografika z urządzeniami, sprzętami elektronicznymi.
30 ekoprzedmiotów, które można wziąć w leasing

Źródło: efl.pl