11 kluczowych nowości w Windows 11. Microsoft ogłasza dostępność Windows 11 od 5 października 2021 r. Od tego dnia, nowy system operacyjny będzie osiągalny w ramach aktualizacji na kwalifikujących się komputerach osobistych z Windows 10. Ponadto będzie on również preinstalowany na nowych komputerach dostępnych w sprzedaży. Windows 11 został zaprojektowany tak, aby przybliżyć to, co znamy i kochamy.

Komputery osobiste coraz częściej pełnią centralną rolę w naszym życiu. Windows 11 jest gotowy do tego, by zwiększyć produktywność i pobudzić kreatywność.

11 kluczowych nowości w Windows 11

 1. Nowy wygląd i brzmienie są nowoczesne, świeże, przejrzyste i estetyczne, zapewniając poczucie spokoju i wygody użytkowania.
 2. Wraz z nowym przyciskiem Start firma stawia użytkownika i jego zasoby w centrum uwagi. Start wykorzystuje moc chmury obliczeniowej i platformy Microsoft 365, aby wyświetlać ostatnie pliki bez względu na urządzenie, na którym je wcześniej przeglądał.
 3. Funkcje Snap Layouts, Snap Groups i Desktops zapewniają jeszcze wydajniejszy sposób pracy wielozadaniowej i optymalizację obszaru ekranu.
 4. Zintegrowany z paskiem zadań chat w Microsoft Teams zapewnia szybszy sposób kontaktu z innymi użytkownikami.
 5. Widgety, nowe spersonalizowane kanały wykorzystujące moc sztucznej inteligencji, zapewniają szybszy dostęp do informacji. Dzięki światowej klasy wydajności, szybkości i funkcjom zwiększającym produktywność przeglądarki Microsoft Edge możesz zrobić więcej w sieci.
 6. Windows 11 uwalnia pełny potencjał sprzętowy i najnowsze technologie dla graczy, dzięki zastosowaniu DirectX 12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR. Usługa Xbox Game Pass na PC lub Ultimate daje graczom dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na komputery PC z Windows 11 w niskiej cenie (XboX Game Pass jest sprzedawany oddzielnie).
 7. Windows 11 zapewnia dostęp do zupełnie nowego sklepu Microsoft Store o odświeżonym wyglądzie, który ułatwia wyszukiwanie i odkrywanie ulubionych aplikacji, gier, programów i filmów. Z radością kontynuuje pracę nad wprowadzeniem do Windows 11 i sklepu Microsoft Store aplikacji dostępnych w systemie Android poprzez współpracę z firmami Amazon i Intel. Rozpocznie się ona od udostępnienia wersji preview dla programu Windows Insiders w ciągu najbliższych miesięcy.
 8. To najbardziej inkluzywna wersja systemu Microsoft, która została zaprojektowana przez osoby z niepełnosprawnością i z myślą o zapewnieniu jak największej dostępności za pomocą nowych usprawnień.otwiera nowe możliwości dla programistów i twórców. Udostępnia sklep Microsoft Store, aby umożliwić większej liczbie programistów i niezależnych producentów oprogramowania (ISV) dodawanie własnych aplikacji i usprawniamy proces tworzenia aplikacji natywnych i internetowych za pomocą nowych narzędzi. W łatwy sposób możesz odświeżyć wygląd i działanie wszystkich naszych aplikacji.
 9. Windows 11 otwiera nowe możliwości dla programistów i twórców. Udostępniamy sklep Microsoft Store, aby umożliwić większej liczbie programistów i niezależnych producentów oprogramowania (ISV) dodawanie własnych aplikacji i usprawniamy proces tworzenia aplikacji natywnych i internetowych za pomocą nowych narzędzi. W łatwy sposób możesz odświeżyć wygląd i działanie wszystkich naszych aplikacji.
 10. System został zoptymalizowany pod kątem szybkości, wydajności, obsługi dotykowej, wykorzystania cyfrowego pióra oraz sterowania głosowego.
 11. Windows 11 to system operacyjny stworzony do pracy hybrydowej. Oferuje nowe, bezpieczne rozwiązania, które działają zgodnie z Twoimi potrzebami, a ich wdrażanie i zarządzanie nimi jest łatwe i intuicyjne. Przedsiębiorstwa mogą również przetestować system w wersji preview już dziś w Azure Virtual Desktop lub, gdy będzie już ogólnie dostępny, w nowym systemie Windows 365.

Stopniowe i zrównoważone wprowadzanie bezpłatnej aktualizacji

Bezpłatna aktualizacja do Windows 11 rozpocznie się 5 października i będzie prowadzona etapami, z naciskiem na jakość. Wyciągając wnioski z wprowadzenia na rynek Windows 10, firma chce mieć pewność, że zapewnia użytkownikom najlepsze możliwe doświadczenia. Oznacza to, że w pierwszej kolejności aktualizację otrzymają nowe, kwalifikujące się do tego urządzenia. Następnie, w oparciu o modele analityczne, które uwzględniają kwalifikowalność sprzętu, wskaźniki niezawodności, wiek urządzenia i inne czynniki wpływające na proces aktualizacji, będzie ona stopniowo wprowadzana na komputerach znajdujących się już na rynku.

Przewiduje się, że wszystkie kwalifikujące się urządzenia otrzymają bezpłatną aktualizację do systemu Windows 11 do połowy 2022 roku. Jeśli masz komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, usługa Windows Update powiadomi Cię o jego dostępności. Możesz również sprawdzić, czy system Windows 11 jest gotowy dla Twojego urządzenia. Wchodząc w Ustawienia > Windows Update i wybierając opcję „Sprawdź aktualizacje”.

Źródło: Microsoft