Home Bezpieczeństwo Kiedy zdecydować się na usługę agencji ochrony?

Kiedy zdecydować się na usługę agencji ochrony?

Wiele osób stoi przed decyzją wyboru agencji ochrony mienia. Jednak istnieje kilka sytuacji, które ostatecznie zbliżają nas do niej – usługi zabezpieczenia domu bądź mienia zostają często wybrane pod wpływem strachu. W tym artykule więc przybliżamy sytuacje, dzięki którym chętniej spoglądamy na oferty agencji ochrony.

Kradzież w sąsiedztwie

Jeśli nasi sąsiedzi zostali okradzeni, sytuacja ta powinna być dla nas nie żółtym, a czerwonym światłem alarmującym. Powinnyśmy przemyśleć, czy taka sytuacja to tylko jednorazowy incydent, czy jednak może wpłynąć negatywnie na nasze mienie. Złodzieje nie śpią i nie powinniśmy im dawać przyzwolenia na takie sytuacje. Każdorazowa kradzież w sąsiedztwie powinna być zatem ostrzeżeniem dla nas samych i punktem zwrotnym w wyborze agencji ochrony. Jak komentuje jedna z największych firm ochroniarskich w Polsce – Konsalnet, już jakikolwiek system ochrony zastosowany w domu, zwiększy bezpieczeństwo nieruchomości i innych wartościowych przedmiotów w naszym domu – zwiększy to także nasz komfort i zniweluje choć w minimalnym stopniu nerwy związane z niechronionym domem.

Podejrzane osoby blisko naszej posesji

Jeśli od dłuższego czasu widzisz w okolicy nieznane Tobie osoby lub podejrzane samochody, które często przejeżdżają nieopodal twojej dzielnicy czy nieruchomości, powinieneś zastanowić się nawet nad prostym systemem ochrony – monitoring czy kilka czujek  powinny odstraszyć potencjalnych złodziei, a przy tym dać nam poczucie bezpieczeństwa. To najważniejsze, abyśmy czuli się we własnym domu komfortowo.

Okres wakacyjny

Okres wakacyjny to żniwa dla złodziei, więc warto przed wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo niechronionych podczas naszej obecności własności. Właśnie podczas wakacyjnych wojaży odnotowuje się sporo kradzieży – jednak właśnie ten okres pozwala znaleźć ciekawe oferty agencji ochrony – Konsalnet radzi, aby zastosować jeden z kilku rodzajów monitoringu ochronnego, który pozwoli dojrzeć co się dzieje w domu, nawet będąc poza nim – pozwoli na to usługa zdalnego monitoringu, np. mPanic.

5 ważnych zasad zabezpieczenia domu podczas wakacyjnej podróży

Działka wypoczynkowa daleko od domu, bądź zabudowań

Jeśli twoja działka zlokalizowana jest z dala od miejsca zamieszkania lub od zabudowań, a dodatkowo leży w lesie i nikt nie może jej kontrolować podczas twojej nieobecności, powinieneś pomyśleć o agencji ochrony, która w zaledwie kilka minut przyjedzie na miejsce i zrobi wizję lokalną. Warto, aby zastosować odpowiedni czujnik, który nie będzie alarmował nas w sytuacji ruchu zwierząt.

Samotne osoby

Jeśli w domu zamieszkują osoby starsze lub samotne, Konsalnet radzi, aby w takich sytuacjach także zadbać o ich bezpieczeństwo, a raczej o to, aby one same czuły się we własnym domu bezpieczniej, zwłaszcza wieczorami lub nocą – w niektórych usługach ochroniarskich wystarczy tylko jeden przycisk by wysłać na patrol jednostkę ochrony lub z poziomu smartfona sprawdzić co się dzieje przy bramie wjazdowej na posesje.