Huawei stawia na programistki. Huawei uruchomił program Huawei Women Developers, którego celem jest ułatwienie programistkom tworzenia aplikacji i narzędzi, które pomagają zmieniać świat. Program zakłada zachęcenie większej liczby kobiet do włączenia się w tworzenie technologicznych innowacji. Gwarantuje tym samym uczestniczkom szerokiego dostępu do platform służących rozwojowi kariery i doskonaleniu umiejętności. Każda programistka, niezależnie od tego skąd pochodzi, może zarejestrować się, aby dołączyć do programu na oficjalnej stronie deweloperów Huawei.

Postępująca digitalizacja wymaga, aby dać kobietom więcej możliwości i wsparcia. Ponadto zapewnić im dostęp do edukacji i szkoleń, których potrzebują, aby lepiej radzić sobie w gospodarce cyfrowej. Udowodniono również, że rozwój umiejętności cyfrowych u kobiet wspiera integrację społeczną oraz ma pozytywny wpływ na budowę w pełni inkluzyjnego społeczeństwa.

Huawei stawia na programistki - kobieta siedzi przy biurku i pisze na klawiaturze komputera.
Huawei stawia na programistki

Kobiety będą przewodzić innowacjom technologicznym

Dedykowany kobietom program Huawei Women Developers pomoże im jeszcze lepiej wykorzystać talenty oraz da im możliwość zademonstrowania zdolności przywódczych. Program Huawei Women Developers to najnowsza inicjatywa podjęta przez Huawei w celu promowania równości płci. Zapewni on uczestniczkom szkolenia z zakresu innowacji technologicznych i ścieżek rozwoju kariery. Ponadto możliwość spotkania się z wybitnymi ekspertkami i ekspertami w zakresie najnowszych technologii. Co więcej, programistki zyskają również możliwość udziału w praktycznych zajęciach opartych na realnych scenariuszach. Firma ma nadzieję na wytworzenie się na platformie Huawei Developers zaangażowanej społeczności programistek, planuje ponadto organizowanie serii wydarzeń zarówno online, jak i stacjonarnie.

Do tej pory Huawei z powodzeniem uruchomił podobne programy szkolenia umiejętności cyfrowych dla kobiet w wielu krajach. W tym w Irlandii, Argentynie, Bangladeszu, Kenii i RPA. Globalnie, ponad 30% osób uczestniczących w organizowanych przez Huawei programach szkoleniowych w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, takich jak Seeds for the Future, to kobiety.
Program Huawei Women Developers jest teraz otwarty dla programistek z całego świata. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: https://developer.huawei.com/consumer/en/programs/hwd

Źródło: Huawei