Home Prawo Chroń swoje pomysły!

Chroń swoje pomysły!

Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i wprowadzasz na rynek innowacje to koniecznie zadbaj o właściwą ochronę swojej własności intelektualnej. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości pomaga ochronić wynalazki, wzory użytkowe lub przemysłowe na wybranych przez przedsiębiorców rynkach zagranicznych.

 Warto pamiętać, że posiadanie chronionej prawnie własności przemysłowej to prestiż, renoma, ale i konkretne zyski. Chroniąc swoją własność, możesz zbudować przewagę konkurencyjną nad przedsiębiorcami działającymi w tej samej branży. Uzyskanie patentu lub praw ochronnych podnosi wartość i wiarygodność Twojej firmy, a kwota dofinansowania wynosi do 0,5 mln zł.

Mikro-, mały i średni przedsiębiorca może otrzymać profesjonalną pomoc rzecznika patentowego w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji zgłoszeniowej i przeprowadzeniu postępowania dotyczącego ochrony prawa własności przemysłowej (wynalazek, wzór użytkowy, wzór przemysłowy) w trybie krajowym (narodowym), regionalnym lub międzynarodowym. Dofinansowanie można również przeznaczyć na opłaty urzędowe, tłumaczenia i doradztwo. Ponadto, możliwe jest uzyskanie pomocy w ochronie praw własności przemysłowej na rynkach zagranicznych. Przedsiębiorcy mogą otrzymać do 0,5 mln zł przy poziomie dofinansowania do 50%.

Więcej informacji na stronach: www.parp.gov.pl