Home Polecane HR Toolbox 2, czyli Narzędziownik Menedżera HR

HR Toolbox 2, czyli Narzędziownik Menedżera HR

HR Toolbox 2, czyli narzędziownik menedżera HR, to druga część książki Grzegorza Filipowicza pod tym samym tytułem. Ponieważ to narzędzia i konkretne rozwiązania są tym, czego HR-owcy mogą najbardziej potrzebować w codziennej pracy, autor wychodzi naprzeciw tej potrzebie. Druga część książki prezentuje kilka kolejnych tematów właśnie od strony narzędziowej i wdrożeniowej, do tego popartych wieloletnim doświadczeniem autora. 
Z publikacji można dowiedzieć się m.in.:
  • Jak mierzyć kapitał ludzki w organizacji
  • Jak zbadać przyczyny spadku efektywności
  • Kiedy warto wprowadzać wartościowanie stanowisk pracy
  • W jaki sposób ocenić potencjał pracowników
  • Jak zbudować program zarządzania talentami
  • Jakich liderów potrzebują firmy
  • W jaki sposób zaplanować ścieżki kariery w organizacji.

Obowiązkiem osób odpowiedzialnych za kształtowanie kapitału ludzkiego w organizacji jest nieustanne poznawanie coraz to nowych narzędzi i rozwiązań oraz wdrażanie tych, które mogą być użyteczne w rozwoju firmy. HR Toolbox 2 daje takie możliwości.

Każdy, kto zakupi książkę, otrzyma bezpłatny, 2-miesięczny dostęp do INFORLEX KPHR!

Książka do kupienia TUTAJ

Poniżej zamieszczamy wstęp do książki:

Wydawać by się mogło, że w dobie powszechnego dostępu do informacji i know-how jesteśmy w stanie przyglądać się praktycznie wszystkim rozwiązaniom z obszaru HRM i swobodnie wybierać takie, które są najbardziej odpowiednie dla naszej organizacji. Potwierdza się jednak stara zasada mówiąca o tym, że czym innym jest wiedza dotycząca tego – CO?, a czym innym tego – JAK? Ta pierwsza rzeczywiście jest na wyciągnięcie ręki. Możemy poczytać książki, artykuły, wyszukać ciekawe konferencje w kraju bądź za granicą, znaleźć prezentację na YouTube etc. Z tym drugim zakresem wiedzy, bardziej narzędziowym, opartym na praktyce wdrożeniowej, ciągle wiążą się jakieś ograniczenia. Wielu ekspertów i wiele organizacji niechętnie udostępnia swoje narzędzia i dzieli się wypracowanymi przez siebie metodami pracy. Jest to z dość oczywistych względów zrozumiałe. Z drugiej jednak strony to właśnie narzędzia i konkretne rozwiązania są tym, czego możemy najbardziej potrzebować w codziennej pracy. Prezentowane opracowanie, czyli druga część książki „HR Toolbox”, jest próbą wyjścia naprzeciw tej potrzebie. Prezentuje kilka następnych tematów – mniej od strony merytorycznej (chociaż absolutnie doceniam wagę dobrego rozumienia zagadnień merytorycznych), a bardziej od narzędziowej i wdrożeniowej. Jeśli zatem uznajemy siebie za praktyków HR, to z pewnością znajdziemy tu dla siebie coś interesującego.

Źródło: INFOR PL