Home Nieruchomości Wybór i pozyskanie kredytu hipotecznego przenosi się do internetu

Wybór i pozyskanie kredytu hipotecznego przenosi się do internetu

Spółka MZN Property, właściciel portalu Morizon.pl, zaprezentował niedawno nową platformę Lendi – pierwszego eksperta kredytowego online. Platforma Lendi, jako jedyna na polskim rynku, umożliwia sprawdzenie zdolności kredytowej i porównanie kredytów hipotecznych w oparciu o 50 różnych parametrów, a następnie złożenie wniosków w wybranych bankach. Wszystko to bez wychodzenia z domu i ze wsparciem profesjonalnych ekspertów finansowych.

Podczas wydarzenia w restauracji Concept 13 w Warszawie, przedstawiciele odpowiedzieli na takie pytanie jak choćby jaką zdolność kredytową mają Millennialsi, kogo w Polsce stać na zakup mieszkania i jak technologie przyspieszają i ułatwiają nabywanie nieruchomości na kredyt.

Jarosław Święcicki, prezes zarządu Grupy MZN Property SA

Tomasz Pągowski, ekspert finansowy

Michał Petters. współzałożyciel platformy Lendi

Lendi – Ekspert Kredytowy Online (EKO) został stworzony przez notowaną na GPW Grupę MZN Property S.A. Platforma powstała w oparciu o należący do Grupy system do porównywania oraz obsługi kredytów (wykorzystywany przez 70 proc. polskich ekspertów finansowych) i jest udostępniana na portalu Morizon.pl – w największym serwisie nieruchomościowym w Polsce, który również należy do Grupy MZN Property.

Ekspert Kredytowy Online jest dostępny pod adresem morizon.pl/lendi i pozwala w kilka minut oszacować zdolność kredytową klienta uwzględniając indywidualną politykę ryzyka poszczególnych banków. Następnie system prezentuje oferty kredytów hipotecznych wraz ze szczegółowo przedstawionymi rzeczywistymi kosztami. – Oprocentowanie kredytu i wysokość raty to nie wszystko – Lendi porównuje ze sobą kredyty w oparciu o 50 różnych parametrów. Prezentowane przez niego szczegółowe koszty są dokładnie takie, jakie klient faktycznie zapłaci w banku. Jest to możliwe dzięki naszej bezpośredniej współpracy z bankami odpowiadającymi za 90 proc. rynku kredytów hipotecznych – wyjaśnia Michał Petters, współzałożyciel i CEO wchodzącej w skład Grupy MZN spółki Lendi.

Przez cały czas korzystania z Lendi użytkownik otrzymuje podpowiedzi od wirtualnego eksperta, który dopytuje o potrzeby i zwraca uwagę na ważne parametry, które ułatwiają dopasowanie kredytu hipotecznego do możliwości finansowych. Użytkownik ma również możliwość bezpośredniego kontaktu z doświadczonym ekspertem kredytowym ze swojej okolicy, który – po wyrażeniu zgody przez użytkownika – może uzyskać dostęp do już wprowadzonych danych, zweryfikować je i przekazać do wybranych banków. Jedyna czynność, która wymaga obecności użytkownika to podpisanie umowy z bankiem. Co ważne, sprawdzenie za pomocą Lendi zdolności kredytowej we wszystkich bankach nie grozi obniżeniem scoringu w żadnym z nich, bo ekspert finansowy wykonuje tylko jedno zapytanie do BIK i BIG.

Warsaw Home: luksus oczami Omeny Mensah

Raport o zdolności kredytowej Polaków

Uruchomieniu Eksperta Kredytowego Online towarzyszy prezentacja Raportu o zdolności kredytowej Polaków, który powstał w oparciu o analizę 60 tys. formularzy wypełnionych wspólnie z ekspertami finansowymi przez osoby zainteresowane kredytem hipotecznym. Dane pochodzą z należącego do Grupy MZN Property i rozwijanego od 6 lat systemu dla profesjonalnych pośredników finansowych FinPack. To między innymi w oparciu o algorytmy tego systemu powstał Lendi – Ekspert Kredytowy Online.

Wielkość mieszkania, na które stać przeciętnego polskiego millenialsa (22-38 lat, zdolność kredytowa: samodzielnie 408 tys. zł, z partnerem 487 tys. zł).

Analiza danych Lendi wskazuje, że przedstawiciele pokolenia millenialsów, czyli ludzie urodzeni w latach 1980-1996, stanowią zdecydowaną większość spośród osób szukających kredytów hipotecznych z pomocą ekspertów finansowych. Jest to równocześnie grupa, dla której internet stanowi główny kanał poszukiwania nieruchomości i możliwości ich finansowania. Po sprawdzeniu ofert w sieci, potencjalni klienci z tej grupy trafiają do ekspertów finansowych, aby zweryfikować swoją zdolność kredytową. Millenialsi, w przeciwieństwie do starszych klientów, mają świadomość, że oferta banku, w którym mają rachunek nie musi być dla nich najkorzystniejsza i aktywnie poszukują alternatyw.

Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim weźmiesz kredyt hipoteczny

Internetowa rewolucja na rynku kredytów hipotecznych

To właśnie głównie z myślą o przyzwyczajonych do załatwiania wszystkich spraw przez internet millenialsach powstał Lendi – Ekspert Kredytowy Online. – Mimo internetowej rewolucji wpływającej na niemal wszystkie dziedziny życia, do niedawna nie istniało łatwe w użyciu rozwiązanie do pozyskiwania kredytów hipotecznych online. Grupa MZN Property postanowiła zaadresować tę potrzebę. Dysponując największym serwisem z ofertami nieruchomości oraz najlepszym systemem do porównania i obsługi kredytów dla profesjonalistów możemy znacząco ułatwić Polakom proces finansowania nieruchomości oraz przenieść wybór i pozyskiwanie kredytów do internetu – mówi Jarosław Święcicki, prezes zarządu MZN Property S.A.