Home Nieruchomości A może tak kupić działkę? Ranking kredytów hipotecznych w marcu

A może tak kupić działkę? Ranking kredytów hipotecznych w marcu

Wiosną nie tylko rośnie sprzedaż mieszkań, ale również działek. Dla jednych to upragnione własne cztery kąty, a dla drugich źródło inwestycji. Analitycy Comperia.pl przygotowali ranking kredytów hipotecznych w marcu, dzięki którym można sfinalizować zakup tych nieruchomości.

Zakup nowego mieszkania to nie tylko chęć posiadania swoich własnych czterech kątów, ale również coraz popularniejsza możliwość inwestycji. Taka forma wiąże się z niewielkimi kosztami utrzymania, nie raz jest źródłem dodatkowych dochodów poprzez wynajem, ale z drugiej strony wymaga znacznych nakładów finansowych na sfinalizowanie zakupu nieruchomości. Jednym ze sposobów pozyskania finansowania na zakup działki, mieszkania jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. – Warto zwrócić uwagę, że zaletą nieruchomości gruntowych jest ich stosunkowo duża dostępność oraz atrakcyjne ceny. Aby stać się szczęśliwym posiadaczem działki wystarczy kwota w wysokości około 100 tys. zł. Oczywiście, nie mówię tu o nieruchomościach położonych w centrach większych miast, a o tych zlokalizowanych poza obszarami zurbanizowanymi. – mówi Jacek Kasperczyk, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl.

Porównywarka finansowa Comperia.pl, biorąc pod uwagę opinie swoich użytkowników oraz osób zarejestrowanych w Fast50Club (przeprowadzono ankietę jakimi kredytami – na jaki czas i kwotę, przy jakim wkładzie własnym – te osoby się interesują), pokusiła się o przygotowanie rankingu kredytów hipotecznych, które z powodzeniem można przeznaczyć na zakup działki. Analizie poddano zobowiązania na kwotę 100 tys. zł z 10 proc. wkładem własnym, których okres spłaty nie przekracza 10 lat.

TOP7 kredytów hipotecznych na kwotę 90 tys. zł (wartość nieruchomości 100 tys. zł), okres spłaty 10 lat, raty równe
Bank

 

Nazwa oferty Rata Prowizja RRSO
BZ WBK

 

Kredyt hipoteczny – oferta promocyjna 884,00 zł 2,00% 3,86%
PKO BP

 

„WŁASNY KĄT hipoteczny” – oferta pakietowa

 

902,00 zł 0,00% 3,99%
Bank Pekao

 

Kredyt hipoteczny – oferta promocyjna 897,00 zł 1,99% 4,22%
Bank BPS

 

Kredyt hipoteczny „Mój Dom” 905,00 zł 3,00% 4,72%
mBank

 

mPlan hipoteczny – oferta promocyjna 906,00 zł 4,00% 4,92%
BOŚ Bank

 

Kredyt hipoteczny 927,00 zł 2,00% 5,16%
Deutsche Bank

 

Kredyt z prowizją 0% – oferta pakietowa

 

910,00 zł 0,00% 5,29%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Obecnie najlepszy kredyt hipoteczny, który z powodzeniem da się przeznaczyć na zakup działki, znajdziemy w Banku Zachodnim WBK. Oprocentowanie rzeczywiste tego zobowiązania wynosi 3,86 proc., pomimo tego, że kredyt zawiera już prowizję, pobieraną za jego uruchomienie, w wysokości 2 proc.

Drugie miejsce w rankingu przypadło PKO BP. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest brak naliczania prowizji za udzielenie kredytu oraz bardzo atrakcyjny poziom RRSO, który w tym przypadku wynosi 3,99 proc.

Ostatnie miejsce na podium zajął Bank Pekao SA oferujący kredyt hipoteczny z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 4,22 proc., za którego udzielenie bank pobiera prowizję w wysokości 1,99 proc.

Miejsca tuż za pierwszą trójką zajęły produkty dostępne w Banku BPS, mBanku, BOŚ Banku oraz Deutsche Banku. Oprocentowanie rzeczywiste tych zobowiązań przyjmuje wartości z przedziału 4,72-5,29 proc. Wśród wszystkich tych ofert na uwagę zasługuje zwłaszcza propozycja Deutsche Banku, gdyż nie wymaga on od klienta opłacania prowizji za udzielenie kredytu.

Kredyty hipoteczne to jedno z najlepszych rozwiązań służących do przeprowadzania transakcji na rynku nieruchomości. Ich największymi zaletami jest to, że mogą one opiewać na wysokie kwoty oraz niskie oprocentowanie. Niemniej, takie zobowiązania są zaciągane na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat i dlatego decyzje o ich zaciągnięciu powinny zostać dobrze przemyślane. – komentuje ranking Jacek Kasperczyk, Comperia.pl.

 

Źródło: Comperia.pl