Home Motoryzacja Światowy debiut produkcyjnej wersji modelu Acura NSX podczas targów NAIAS 2015

Światowy debiut produkcyjnej wersji modelu Acura NSX podczas targów NAIAS 2015

Produkcyjna wersja oczekiwanego supersamochodu Acura NSX, następcy legendarnego NSX-a, zadebiutuje 12 stycznia 2015 roku podczas Północnoamerykańskiego Salonu Samochodowego NAIAS. Będzie to światowa premiera modelu odzwierciedlającego specyfikację i design supersportowej Acury z centralnie umieszczonym silnikiem, która trafi na rynek w 2015 roku. Z okazji zbliżającego się debiutu NSX-a, firma Acura opublikowała 30-sekundowy film, który daje przedsmak tego, jak będzie wyglądała wersja produkcyjna modelu oraz prezentuje dźwięk obejmującego trzy silniki układu napędowego twin-turbo Sport Hybrid.

„Model NSX nowej generacji zaoferuje ‘nowe wrażenia z jazdy w sportowym stylu’, pozostając wiernym swojemu dziedzictwu oraz koncepcji supersamochodu, która przyświecała stworzeniu oryginalnego NSX-a,” powiedział Mike Accavitti, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający marki Acura. „Nowy NSX to kwintesencja osiągów oferowanych przez modele spod znaku Acury.“

Koncepcyjna Acura NSX zadebiutowała podczas targów NAIAS 2012. Takanobu Ito, prezes i dyrektor zarządzający Honda Motor Co., Ltd. oświadczył wówczas, że model ten wejdzie do sprzedaży w ciągu trzech lat, zostanie opracowany przez firmę Honda R&D Americas i będzie produkowany w najnowocześniejszej fabryce w Ohio.

„Po trzech latach intensywnych prac z radością prezentujemy światu to ekscytujące auto nowej generacji,” powiedział Ted Klaus, główny inżynier i lider globalnego projektu NSX. „Opracowaliśmy supersamochód spełniający potrzeby kierowcy, który błyskawicznie reaguje na jego polecenia, oferując jednocześnie cechy kultowego NSX-a.”

Kolejnym kamieniem milowym w historii Acury NSX będzie prezentacja wersji produkcyjnej tego modelu, która odbędzie się 12 stycznia 2015 roku o godzinie 11:50 czasu wschodniego podczas konferencji prasowej marki Acura zorganizowanej w halach targowych NAIAS.

Acura NSX została opracowywana przez globalny zespół inżynierów z północnoamerykańskiego oddziału badawczo-rozwojowego w Raymond w Ohio, natomiast za design odpowiada studio Acura Design Studio w Torrance w Kalifornii. Acura NSX będzie produkowana wyłącznie w centrum Performance Manufacturing Center w Marysville w Ohio, z wykorzystaniem lokalnych oraz importowanych podzespołów.

źródło: Honda Polska