Home Motoryzacja Samochód Roku 2015. Mitsubishi zdobywa 6 nagród

Samochód Roku 2015. Mitsubishi zdobywa 6 nagród

W konkursie na Samochód Roku 2015 organizowanym w Tajlandii firmie Mitsubishi Motors przyznano łącznie 6 tytułów. Trzy wyróżnienia koncern otrzymał w kategorii półciężarówek użytkowych, gdzie doceniono w Mitsubishi Triton (L200) technologię aluminiowego bloku silnika wysokoprężnego MIVEC Clean Diesel. Jednocześnie sedan Attrage uhonorowano w kategorii Najlepszy Samochód Osobowy, model Pajero Sport triumfował w kategorii Wielofunkcyjny Pikap, natomiast Mitsubishi Mirage (Space Star) drugi rok z rzędu zostało okrzyknięte Najbardziej Paliwooszczędnym Samochodem Osobowym.

Pan Morikazu Chokki, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Thailand oficjalnie przekazał informację o nagrodach przyznanych modelom marki Mitsubishi dostępnym na tajlandzkim rynku, tzn. Mitsubishi Triton (L200), Mitsubishi Mirage (Space Star), Mitsubishi Attrage oraz Mitsubishi Pajero Sport. Pojazdy te zdobyły szereg wyróżnień w konkursie na Samochód Roku 2015, które przyznaje panel ekspertów złożony z osobistości niezwykle cenionych przez tamtejszą branżę motoryzacyjną. Poniższa tabela przedstawia klasyfikację nagrodzonych modeli:

Model Nagroda
       1.   Mitsubishi Attrage

 

Najlepszy Sedan do 1200 cm3.

 

       2.   Mitsubishi Mirage (Space Star)

 

Najbardziej Paliwooszczędny Samochód Osobowy

 

       3.   Mitsubishi  Triton (L200) PLUS Mega Cab

 

Najlepsza Kabina (auta z silnikami do 2500 cm3).

 

       4.   Mitsubishi Triton (L200) 4WD Najlepszy Pikap 4WD (auta z silnikami do 2500 cm3).

 

       5.   Mitsubishi  Triton (L200) :

silnik MIVEC Clean Diesel  z blokiem ze stopu aluminium

 

Najlepszy Silnik (wśród pikapów)

 

       6.   Mitsubishi Pajero Sport 4WD

 

Najlepszy Pojazd Użytkowy z Silnikiem Wysokoprężnym i Napędem 4WD (auta z silnikami do 2500 cm3).

 

Pan Chokki podkreślił znaczenie nagrody przyznanej nowemu Mitsubishi Triton (L200), które wyróżnia się na tle konkurencji nowoczesną jednostką napędową MIVEC Clean Diesel, wyposażoną w aluminiowy blok silnika. Jest to pierwszy motor tego typu oferowany na rynku tajskim w segmencie półciężarówek użytkowych. Mimo iż silnik ten generuje moc 181 KM, zużywa o 20% mniej paliwa niż poprzednik. Ogólnie rzecz ujmując, Mitsubishi Triton (L200) wypadł znakomicie, otrzymując łącznie trzy wyróżnienia: dla najlepszego pikapa z napędem na cztery koła, za najlepszą kabinę wśród pojazdów z silnikiem o pojemności skokowej do 2500 cm3 oraz za najlepszy silnik w segmencie półciężarówek użytkowych. Nagrody te nie tylko stanowią potwierdzenie wysokiej jakości i funkcjonalności nowego modelu, ale również utwierdzają jego nabywców w przekonaniu, iż dokonali właściwego wyboru. Kolejnym sukcesem firmy jest, drugi rok  z rzędu, zwycięstwo ekologicznego modelu Attrage w kategorii Najlepszy Sedan, oraz ponowny wybór Mitsubishi Mirage (Space Star) na najbardziej paliwooszczędny samochód osobowy. Należy również podkreślić, iż w klasie pojemności do 2500  cm3 Mitsubishi Pajero Sport, szósty rok z rzędu, okrzyknięte zostało najlepszym pojazdem użytkowym z silnikiem wysokoprężnym i napędem na cztery koła, co stanowi wyraźne potwierdzenie wysokiej jakości i funkcjonalności tego modelu.

 

Na zdjęciu: Pan Morikazu Chokki, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Thailand (pierwszy z prawej) odbiera nagrodę „Samochód Roku 2015” z rąk dr Atchaki Sibunruang (w środku), sekretarza  honorowego przy Ministerstwie Transportu, oraz gratulacje od  pana Anothaia Eamlumnow,  przewodniczącego kolegium eksperckiego konkursu „Samochód Roku 2015” i dyrektora ds. operacyjnych Grand Prix International PCL (pierwszy z lewej), podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Challenger Hall Muangthong Thani.

źródło: Mitsubishi Motors