Home Motoryzacja „Red Dot Design Award 2015”-trzy nagrody dla Volkswagena

„Red Dot Design Award 2015”-trzy nagrody dla Volkswagena

Passat, Passat Variant oraz Golf Sportsvan zostały nagrodzone w tegorocznej edycji Red Dot Design Awards. W renomowanym międzynarodowym plebiscycie na najlepszy design Volkswagen zdobył aż trzy odznaczenia w kategorii „Product Design”.

Passat ósmej generacji, w tym Passat Variant, to jeden z najbardziej innowacyjnych samochodów w swojej klasie. Wyznacza standardy w dziedzinie jakości, komfortu jazdy, a także stylistyki. Proporcje Passata nadają mu dynamiki – przód nadwozia, dzięki wysuniętym nieco wlotom powietrza jest szeroki i masywny. Długa, opadająca pokrywa silnika, krótkie zwisy nadwozia oraz większy rozstaw osi nadają nowemu Passatowi swoisty styl i dodają mu elegancji.

Atrakcyjnie i dynamicznie wygląda również Golf Sportsvan. O jego niepowtarzalnym wyglądzie stanowią takie stylistyczne elementy, jak bardzo długa linia bocznych okien z dwiema dodatkowymi szybkami przy słupkach dachowych A i D oraz wyraźne przetłoczenie poniżej okien, wzdłuż całego nadwozia. Van z rodziny Golfów ma wnętrze stwarzające liczne możliwości aranżacji, m.in. dzięki przesuwanej kanapie z tyłu. Mimo rozmiarów typowych dla auta klasy kompaktowej Golf Sportsvan zapewnia dużą ilość miejsca dla pięciu pasażerów oraz bagażu.

Red Dot Award, który w tym roku obchodzi 60-lecie swojego istnienia, jest w dziedzinie wzornictwa przemysłowego swoistym znakiem jakości, przyznawanym produktom o wyróżniającym się designie. Neutralność i kompetencja to cechy, którymi kieruje się jury składające się z uznanych projektantów, profesorów wzornictwa oraz specjalizujących się w tej tematyce dziennikarzy z 25 krajów.

źródło: Volkswagen Group Polska