Home Motoryzacja Powrót legendy: Honda ogłasza europejskie ceny nowego modelu NSX

Powrót legendy: Honda ogłasza europejskie ceny nowego modelu NSX

Honda podała dziś kolejne szczegóły dotyczące europejskiego debiutu nowego modelu NSX, który miał już oficjalną premierę rynkową w Stanach Zjednoczonych.

Zamówienia od klientów będą przyjmowane od kwietnia, a ceny nowej Hondy NSX będą się rozpoczynały od około 130 000 funtów (w Wielkiej Brytanii) i 180 000 euro (w Niemczech)*. Osoby zainteresowane kupnem tego modelu mogą uzyskać więcej informacji po wejściu na stronę internetową Hondy, gdzie znajduje się specjalna podstrona dedykowana modelowi NSX. Honda potwierdziła, że Europa będzie jednym z największych rynków zbytu modelu NSX, który będzie sprzedawany za pośrednictwem sieci wybranych punktów dilerskich w kluczowych miejscach w Europie.

Dostawy nowej Hondy NSX do klientów rozpoczną się jesienią 2016 roku.

 O Hondzie NSX

Honda NSX została stworzona w celu zaoferowania kierowcy „nowych doświadczeń wynikających z jazdy w sportowym stylu”, przez co model ten zmienia dotychczasowy wizerunek konwencjonalnego supersamochodu w sposób, w jaki ćwierć wieku temu uczynił to jego poprzednik. Nadwozie NSX-a odznacza się klasycznymi proporcjami z obniżoną i poszerzoną sylwetką, nowoczesnymi, przyciągającymi wzrok powierzchniami, agresywnym przednim pasem oraz imponującymi tylnymi światłami.

Najnowszy NSX otrzymał usytuowany wzdłużnie silnik V6 twin-turbo oraz opracowaną przez Hondę dwusprzęgłową, dziewięciobiegową przekładnię DCT z silnikiem elektrycznym, który przekazuje moment obrotowy bezpośrednio na wał korbowy, co pozwala błyskawicznie dostarczyć moc do tylnych kół.

Honda NSX będzie produkowana wyłącznie w centrum Performance Manufacturing Center (PMC) w Marysville w stanie Ohio, gdzie zespół około 100 wykwalifikowanych pracowników będzie prowadził prace związane ze składaniem całego nadwozia, lakierowaniem i ostatecznym montażem.

 

* Przybliżone ceny potwierdzone dla rynku w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Ceny na innych europejskich rynkach zostaną ogłoszone bliżej premiery rynkowej modelu NSX i będą uwzględniały lokalne podatki.

 

Honda