Home Motoryzacja Porsche i Lucasfilm wspólnie projektują fantastyczny statek kosmiczny

Porsche i Lucasfilm wspólnie projektują fantastyczny statek kosmiczny

Projektanci z Porsche AG i Lucasfilm Ltd. współpracują przy projekcie fantastycznego statku kosmicznego, który zostanie zaprezentowany podczas światowej premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Producent sportowych samochodów i amerykańska wytwórnia, słynąca z gwiezdnej serii, połączyły siły, by stworzyć statek kosmiczny, który ma wspierać nadchodzącą część „Gwiezdnych wojen” – ostatnią część historii sagi Skywalkerów.

Opracowanie statku kosmicznego z wyraźnym DNA designu Porsche to naprawdę ekscytujące zadanie” – powiedział Michael Mauer, wiceprezes Porsche Style w firmie Porsche AG. „Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że oba światy mają ze sobą niewiele wspólnego, łączy je podobna filozofia projektowania. Ścisła współpraca z zespołem projektowym »Gwiezdnych wojen« jest dla nas bardzo pozytywna – jestem pewien, że obie strony mogą wynieść z tej wymiany (doświadczeń) znaczące korzyści”.

Globalną atrakcyjność marek Star Wars i Porsche w zdecydowanym stopniu kształtują ich kultowe projekty” – powiedział Doug Chiang, wiceprezes i dyrektor kreatywny Lucasfilm, odpowiedzialny za nadzorowanie wszystkich projektów dla franczyzy „Gwiezdnych wojen”. „W ramach tego zadania łączymy dwa światy: egzotyczny, filmowy projekt bardzo odległej galaktyki z precyzyjną pracą, która przeradza się w opracowywanie emocjonujących sportowych samochodów Porsche. Nasza współpraca ma szansę zaowocować innowacyjnym designem, który skupi najlepsze cechy obu marek, tworząc nowy ekscytujący statek kosmiczny godny zarówno Porsche, jak i »Gwiezdnych wojen«”.

Przeczytaj także:

Aby zaprojektować statek kosmiczny i stworzyć odpowiedni model, w ciągu najbliższych tygodni zespół projektowy będzie regularnie spotykał się w Stuttgarcie oraz w San Francisco w Kalifornii.

Publiczna prezentacja makiety statku odbędzie się podczas grudniowej premiery filmu „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie” (w Polsce trafi on do kin 19 grudnia). Na imprezie Porsche pokaże również swój pierwszy całkowicie samochód elektryczny – model Taycan, który zadebiutował na początku września 2019 r. Jego dostawy do USA rozpoczną się pod koniec roku. W Europie pierwsze egzemplarze Porsche Taycan zostaną przekazane klientom na początku 2020 r.

materiał prasowy