Home Motoryzacja Nowe Volkswageny z Wrześni – inwestycja warta ponad 3 mld zł

Nowe Volkswageny z Wrześni – inwestycja warta ponad 3 mld zł

24 października w Białężycach koło Wrześni odbyła się uroczystość otwarcia fabryki, w której produkowany będzie nowy Volkswagen Crafter. Planowane nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 3,3 mld zł przeznaczone na budowę fabryki oraz wyposażenie jej w najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne powodują, że zakład we Wrześni jest największą dotychczasową inwestycją zagraniczną w Polsce. W nowym zakładzie produkcyjnym zatrudnionych zostanie 3000 pracowników. Projekt wspierała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

W uroczystości otwarcia Fabryki uczestniczył wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, przedstawiciele kierownictwa Koncernu Volkswagen AG oraz władz województwa Wielkopolskiego oraz miasta i gminy Września. PAIiIZ reprezentował wiceprezes Krzysztof Senger.

– Inwestycja Volkswagena jest doskonałym dowodem na to, że Polska stała się jednym z największych w regionie producentów samochodów, części i komponentów samochodowych. Jest to inwestycja, która bez wątpienia generuje najwyższą wartość dodaną dla polskiej gospodarki – mówił wiceminister Kościński. – Otwarcie kolejnej już fabryki Volkswagena potwierdza wysoką atrakcyjność inwestycyjną Polski. Kreowanie i wzmacnianie przyjaznego otoczenia dla inwestorów krajowych i zagranicznych jest ważnym elementem naszej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju – dodał wiceminister. (Ministerstwo Rozwoju. PAIiIZ)

źródło: PAIiIZ
zdjęcie: Volkswagen