Home Motoryzacja Honda opublikowała „European Environmental Report 2016”

Honda opublikowała „European Environmental Report 2016”

18 października 2016 r. Honda Motor Europe opublikowała europejski raport dotyczący stanu środowiska „European Environmental Report 2016”, który podsumowuje inicjatywy Hondy z zakresu ochrony środowiska, przeprowadzone w Europie w ubiegłym roku podatkowym (1.04.2015 – 31.03.2016).

Publikacja raportu „European Environmental Report 2016” to jedno z narzędzi komunikacyjnych Hondy służące gromadzeniu opinii szerokiego grona zewnętrznych podmiotów na temat praktyk firmy z zakresu ochrony środowiska.

„European Environmental Report 2016” jest już piątym raportem dotyczącym stanu środowiska w Europie. Pokrywa on wszystkie działania kontrolowane przez Zarząd ds. działań w regionie Europy, w którym Honda odgrywa istotną rolę.

Raport dotyczy działalności firmy w zakresie produkcji i sprzedaży samochodów, motocykli, maszyn i urządzeń oraz podzespołów. Podsumowuje on dane z fabryk Hondy, krajowych biur sprzedaży, centrów logistycznych, regionalnych biur badawczo-rozwojowych oraz należącej do Hondy sieci dealerskiej.

Raport zawiera także przegląd globalnego planu Hondy dot. ochrony środowiska oraz wyniki dotyczące jego realizacji, co daje czytelnikowi wgląd w regionalne informacje w kontekście globalnym. Niniejsze informacje pochodzą z opublikowanego w czerwcu raportu o strategii zrównoważonego rozwoju „Honda Sustainability Report 2016”.

Główne tematy poruszane w tegorocznym raporcie europejskim:

Wprowadzenie opracowanego przez Hondę samochodu na ogniwa paliwowe nowej generacji – modelu Clarity Fuel Cell.Clarity Fuel Cell jest pierwszym na świecie produkcyjnym, pięcioosobowym autem typu FCV, posiadającym pod maską zarówno stos ogniw paliwowych jak i układ napędowy.

– Certyfikat ISO50001 dla flagowej, europejskiej fabryki Hondy, produkującej samochody – Honda of the UK Manufacturing Ltd.Ta międzynarodowa norma wyznaczająca globalnie uznane najlepsze praktyki w zakresie zarządzania energią – obowiązująca po raz pierwszy w Hondzie – demonstruje najwyższe standardy zakładu w dążeniu do wydajnego wykorzystywania energii i redukcji emisji CO2.

– Dalsze obniżanie emisji CO2 w gamie samochodów Hondy. Osiągnięte zostało dzięki sukcesowi wydajnego silnika 1,6 i-DTEC stosowanego w modelach Civic, Civic Tourer, CR-V i HR-V.

– Dalsze obniżanie emisji CO2 w działaniach produkcyjnych, logistycznych, sprzedażowych i serwisowych Hondy. Poprzez zwiększenie wykorzystania bezemisyjnych lub niskoemisyjnych źródeł oraz dążenie do lepszego wykorzystania zasobów energetycznych, Honda obniżyła emisję CO2 w działaniach produkcyjnych, logistycznych, sprzedażowych i serwisowych.

 

Honda