Home Motoryzacja Honda of the UK Manufacturing potwierdza plany produkcyjne

Honda of the UK Manufacturing potwierdza plany produkcyjne

Honda of the UK Manufacturing (HUM), flagowy zakład produkcyjny Hondy w Europie, stanie się globalnym centrum produkcyjnym modelu Civic 5d nowej generacji. Japońska firma dąży tym samym do rozwinięcia globalnej sieci produkcyjnej w celu zwiększenia wydajności i poprawy jakości swoich działań.

Honda Civic 5d będzie produkowana z przeznaczeniem na rynek europejski oraz eksportowana na najważniejsze rynki całego świata. Co więcej, poprzez przekształcenie europejskiego oddziału w globalne centrum produkcyjne przeznaczone dla tego modelu, HUM przyczyni się do zwiększenia wolumenu produkcji Civica i osiągnięcia większej korzyści skali. Umiejętności, wiedza i doświadczenie nabyte przez współpracowników Hondy od czasu rozpoczęcia produkcji Civica ponad 20 lat temu, zaowocują podczas produkcji modelu nowej generacji.

Honda zainwestuje ponad 200 milionów funtów w nowe, zaawansowane technologie i procesy, rozwijając tym samym europejskie obiekty produkcyjne. Nowa inwestycja podnosi sumę przeznaczoną na rozwój HUM do łącznie 2,2 miliarda funtów od 1985 roku.

– Poprzez przekształcenie HUM w globalne centrum produkcyjne modelu Civic 5d, Honda demonstruje swoje długoterminowe zaangażowanie w rozwój procesu produkcyjnego w Wielkiej Brytanii i w Europie. To bardzo ważny krok dla HUM i swego rodzaju nagroda dla pracowników Hondy, którzy w ciągu ostatnich lat wykonywali swoją pracę z dużym zaangażowaniem – powiedział Jason Smith, dyrektor HUM. – Jako globalne centrum produkcyjne przeznaczone dla Civica 5d, będziemy dążyć do eksportowania tego modelu nie tylko do klientów z Europy, ale również na inne światowe rynki – dodał.

Wraz z przekształceniem HUM w zakład specjalizujący się w produkcji Civica, produkcja modelu CR-V nowej generacji zostanie przeniesiona do Honda of Canada Manufacturing (HCM) w Ontario, więc model ten będzie importowany do Europy.

– Niniejsza informacja daje naszym współpracownikom i dostawcom do zrozumienia, iż Honda Motor Company wiąże bardzo duże nadzieje z produkcją samochodów w brytyjskiej fabryce w Swindon – powiedział Toshiaki Mikoshiba, dyrektor ds. operacyjnych i prezes Honda Motor Europe. – Będziemy nadal dostarczać naszym europejskim klientom produkty wysokiej jakości, aby spełnić ich oczekiwania, natomiast wraz z premierą czterech nowych modeli przeznaczonych na rynek europejski, możemy spoglądać w przyszłość z pełnym optymizmem.

źródło: Honda