W nowy sezon wyścigowy 2016, Audi Sport customer racing wkracza mocnym wydarzeniem: Załoga Alain Ferté/Stuart Leonard/Michael Meadows/Laurens Vanthoor reprezentująca Belgian Audi Club Team WRT i jadąca nowym modelem Audi R8 LMS, odniosła pierwsze dla czterech pierścieni zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Zespół C.Abt Racing w składzie Daniel Abt/Matias Henkola/Christer Jöns/Isaac Tutumlu Lopez/Andreas Weishaupt, również ulokował się na podium – na miejscu trzecim. Cztery Audi R8 LMS ukończyły wyścig w pierwszej dziesiątce.

Audi R8 LMS to samochód wyścigowy bazujący na Audi R8. Jego produkcyjnym założeniem jest to, że 50 procent podzespołów pochodzi z samochodu seryjnego. Nowe egzemplarze tego modelu do pierwszych zespołów wyścigowych jeżdżących Audi trafiły pod koniec roku 2015. Teraz, dwa nowe Audi R8 LMS reprezentujące teamy C.Abt Racing i Land-Motorsport, stanęły w pierwszym rzędzie startu wyścigu, w którym uczestniczyło 98 pojazdów. Audi było na czele przez 517 z 588 okrążeń, a prowadzenie zmieniało się 22 razy.

W połowie wyścigu liderem został zespół Land-Motorsport, spadł jednak później na miejsce piąte, a dwie i pół godziny przed zakończeniem odpadł z wyścigu.

W piętnastej godzinie w czołówce uplasował się Belgian Audi Club Team WRT. Swej pozycji bronił zawzięcie i przekroczył linię mety z przewagą pięciu okrążeń nad najbliższym rywalem.

To kolejny duży sukces belgijskiej załogi Vincenta Vosse po tym, jak nowe Audi R8 LMS w 2015 roku wygrało 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring i 12-godzinny wyścig w Sepang.

„Serdeczne gratulacje dla obydwu zespołów jeżdżących Audi, które znalazły się na podium” – powiedział Romolo Liebchen, kierownik Audi Sport customer racing. „Dzięki sukcesowi w Dubaju, nasz samochód typu GT3 ma na koncie zwycięstwa we wszystkich słynnych wyścigach długodystansowych, a na dodatek po raz pierwszy wygrał na Bliskim Wschodzie. To świetny sposób, by przygotować grunt przed wprowadzeniem nowego Audi R8 na rynki tego regionu, w marcu tego roku.”