Home Biznes Moda Oficjalnie córka Trumpa zamyka sklepy

Oficjalnie córka Trumpa zamyka sklepy

Od niedawna rynek modowy skupiał się na pierwszej córce Donalda Trumpa, Ivance Trump, która oficjalnie zamyka swoją markę modową „Ivanka Trump”.

Pod koniec lipca Ivanka Trump poinformowała w oficjalnym oświadczeniu, że kończy działalność marki działającej pod jej imieniem i nazwiskiem. Informacje były jednak powielane, ale niekoniecznie jednoznaczne. Ostatecznie jednak Ivanka Trump poinformowała, że skupia się teraz wyłącznie na polityce – od 2017 roku pracuje bowiem w Białym Domu jako doradczyni swojego ojca.

Rzecznik marki poinformował, że proces likwidacji rozpoczął się tuż po opublikowaniu oświadczenia. – Po 17 miesiącach pracy w Białym Domu nie wiem, czy kiedykolwiek wrócę do biznesu, ale wiem, że moim celem w najbliższej przyszłości jest praca, którą wykonuję w Waszyngtonie, więc podjęcie tej decyzji jest teraz jedynym uczciwym wobec mojego zespołu wyjściem – pisze w oświadczeniu Ivanka Trump. Dodaje ona również, że jest niezmiernie wdzięczna za pracę swojego niesamowitego zespołu, który zainspirował wiele kobiet, również ją samą. – Chociaż nie będziemy już kontynuować naszej wspólnej misji, jestem pewna, że każda z nich będzie nadal się rozwijać – dodaje.

Marka Ivanka Trump powstała w 2007 roku i od ponad 10 lat oferowała. biżuterię, ale też odzież, torebki i buty. Niestety problemy marki niekoniecznie wiążą się tylko z działalnością zawodową „córki USA”. W ubiegłym roku miało bowiem miejsce dość pechowe dla Ivanki wystąpienie innej doradczyni prezydenta – Kellyanne Conway, która podczas wywiadu w programie Fox & Friends poprosiła widzów o wsparcie marki. Po programie spadła lawina negatywnych reakcji – Biały Dom nawet wydał oświadczenie, że nie było to zamierzone.

W tym miejscu można też mówić o niefortunnej sytuacji skopiowania projektu jednego z modelu obuwia – Aquazzura oskarżyła Ivankę Trump o plagiat. W kwietniu 2017 r. rodzinny butik Modern Appealing Clothing oskarżył zaś Trump o nieuczciwą konkurencję. Na domiar złego, na początku tego roku fundacja Democracy Forward domagała się od Biura Etyki Rządu dochodzenia w sprawie rzekomego nadużywania przez nią władzy w celu promowania marki. Domniemamy także, że duże znaczenie w upadku marki mieli też przeciwnicy polityki Donalda Trumpa, którzy swego czasu wzywali do bojkotu produktów Ivanki Trump, ale też konflikt handlowy USA z Chinami – to właśnie w tym rejonie Azji produkowana była większość towarów marki.

Thank you for being a part of this journey with us. ❤️ ITHQ

Opublikowany przez Ivanka Trump HQ Wtorek, 24 lipca 2018