Home Biznes Moda Letni Dress Code, czyli to co na plażę nie do biura

Letni Dress Code, czyli to co na plażę nie do biura

Reguły dotyczące dress codu nie znają pór roku – przez 12 miesięcy w roku powinniśmy dbać o to jak wyglądamy, bo przecież szansę na zrobienie dobrego wrażenia na kliencie możemy mieć tylko raz w życiu.

Należy wiedzieć, że to, jak jesteśmy ubrani prezentuje nas samych, pokazuje też szacunek do drugiej osoby zwłaszcza w relacjach biznesowych. Przyglądając się jednak wielu przedstawicielom firm, można zauważyć karygodne błędy, popełniane przy wyborze garderoby. O tym alarmują nie tylko światowi styliści, ale też PR-owcy wielu firmy, którzy wiedzą, że dobry dress code nawet jednego pracownika to podstawa wizerunku całej firmy.

Tak jak dbamy o logotyp naszej firmy, powinniśmy zadbać o wizerunek pracowników. Kiedy w kwestii mężczyzn panuje powszechna zasada, że niezależnie od okazji, garnitur jest zawsze najlepszym wyborem, tak w kwestii ubioru kobiet, jest już dużo trudniej. Szczególnie latem, kiedy wysoka temperatura na zewnątrz determinuje wybór lżejszych tkanin, kobiety popełniają biznesowe faux-pas. Pierwszym takim błędem jest zbytnio wyeksponowane ciało, a granica dobrego smaku w biznesie jest nieprzekraczalna – spódnica do kolan i brak dekoltów. Epatowanie seksem w biznesie nie jest postrzegane za profesjonalne. Nie oznacza jednak, że jeśli wybierzemy dłuższą sukienkę to przedstawicielka firmy nie będzie kobieca i pewna siebie. Atutem przy takim dress codzie będą z pewnością dodatki, czyli delikatna biżuteria, krój sukienki czy spódnicy, ich jakość czy kolor.

Innym, mało przemyślanym wyborem jest niewłaściwe obuwie. Latem wiele z kobiet (ale i panów) wybiera buty z odkrytymi palcami i piętami, a te nierzadko wywołują negatywne emocje w biznesie. Nie ma mowy o wyborze sandałów czy japonek do biura. Specjaliści od etykiety przekonują, żeby nosić buty z zakrytymi stopami. W przypadku kobiet, zalecane są też buty na niskich i średnich obcasach, a nie np: ultra-wysokie lakierowane szpilki

Jeśli chodzi o sztandarowy zestaw spodni z marynarką, latem można zrezygnować z ciepłej koszuli i zamienić ją na top biznesowy, ale nie zwykły podkoszulek z bawełny. Top biznesowy to ten m.in. z dobrego gatunku jedwabiu, w pełni zakrywający dekolt. Normalne jest, że kobiety nachylają się nad dokumentami, dlatego nie należy rozpraszać w żadnej sytuacji naszych klientów. Do spódnicy oczywiście powinniśmy wybrać rajstopy, a jeśli na zewnątrz jest wyjątkowo ciepło – wybierzmy te najcieńsze, np. 6 den.