Home Biznes Moda 5 głównych trendów w modzie damskiej na sezon wiosna-lato 2017

5 głównych trendów w modzie damskiej na sezon wiosna-lato 2017

Nowojorska agencja trendów Fashion Snoops prezentuje pięć głównych trendów w modzie damskiej na sezon wiosna-lato 2017. Wśród inspiracji, przyporządkowanych do typów kobiecych osobowości, znajdziemy nowe interpretacje stylów boho i marynistycznego, a także wpływy epoki wiktoriańskiej i kultury kubańskiej oraz odwołania do sztuki.

WOLNY DUCH
Ideę tego trendu uosabia obywatelka świata czerpiąca inspirację z podróży do egzotycznych miejsc. Ozdabia ona swój dom pamiątkami przywiezionymi z dalekich krajów – od marokańskich dywanów, po indyjskie lustra. Każda rzecz opowiada jakąś historię. Przystań Wolnego ducha wypełniają klejnoty i mandale, a jej styl jest świadectwem miejsc, które ją ukształtowały. Na pierwszy plan wysuwa się bogactwo tkanin i ozdób. Wolny duch żyje w harmonii z wielokulturowym światem wokół.

WIELKIE NADZIEJE
„Wielkie nadzieje” to tytuł powieści Karola Dickensa. W epoce wiktoriańskiej to sformułowanie oznaczało oczekiwanie na spadek. W rzeczywistości chodzi tu o coś więcej niż drapowane tkaniny i falbanki. Trend unaocznia charakter epoki wiktoriańskiej – obok drogich sercu przyjemności, są rzeczy, których społeczeństwu brakuje. Współczesna kobieta ma z pewnością świadomość, że świat nie jest idealny, ale mimo to docenia piękno i romantyczną estetykę. Cieszy ją przechadzka po ogrodzie wiejskiej posiadłości, ale także potrafi czerpać wiedzę i przyjemność z obcowania z literaturą. Taki stosunek do świata pozwala jej żyć w harmonii ze sobą i otoczeniem.

DRYFUJĄC Z FALĄ
Trend ten wytycza nowy kierunek w minimalizmie. Jest mocno zakorzeniony w naturze, a jednocześnie na nowo definiuje pojęcie luksusu. Kobieta uosabiająca ten trend mieszka na wybrzeżu i żyje w zgodzie z naturą. Znajduje to odbicie w elementach składowych jej stylu – to len, naturalny barwnik indygo i wypłowiałe powierzchnie. Sylwetki odzwierciedlają zrelaksowaną postawę. Mamy więc krój kopertowy jak w sarongu, zestawiony z rzeczami zawiązanymi na węzły, które podbijają proste stylizacje. Ta kobieta ma czas, żeby chłonąć otoczenie, spaceruje samotnie po plaży lub stawia żagiel na starej rybackiej łodzi. Składa hołd morzu poprzez subtelne marynistyczne odniesienia. W jej stroju pojawiają się takie detale, jak: wyblakłe sznurki czy fragmenty siatki. Trend minimalistyczny i surowy, jak naturalna linia brzegowa.
Paleta kolorów: typowe barwy spalonego słońcem wybrzeża – dominują delikatne odcienie niebieskiego, uzupełnione szarością kamieni, piaskowym beżem, brązami wysuszonej trawy i ziemi.

STARA HAWANA
W miarę jak Kuba otwiera się na świat, jej kultura staje się źródłem inspiracji dla projektantów mody. Począwszy od pomalowanych na żywe kolory budynków, a na tropikalnych plażach skończywszy. Trend ten opowiada historię kobiety głęboko zaangażowanej w życie swojego kraju, kochającej jego historię – od przeszłości po teraźniejszość. Ma ona poczucie rytmu, które najpewniej zawdzięcza swoim hiszpańskim korzeniom. Stąd też w jej garderobie znajdziemy subtelny wpływ stylu flamenco. Oczywiście tropikalny charakter wyspy tworzą również żywe kolory oraz bujnie porastające ją palmy. Stara Hawana czerpie z bogactwa kulturalnego Kuby, zwracając się ku ekscytującej przyszłości.

KOSTKA RUBIKA
Bohaterka tego trendu jest mocno zakorzeniona we współczesnym świecie. Na co dzień pracuje w galerii sztuki abstrakcyjnej, otoczona przez artystów wizjonerów. Ich prace przypominają wspaniałe projekty szkoły Bauhausu. Barwy podstawowe i geometryczne kształty znajdują swoje odbicie nie tylko w sztukach plastycznych, ale również w architekturze i wystroju wnętrz. Ta kobieta jest kwintesencją współczesnego wyrafinowania, a jej garderoba zawiera rzeczy praktyczne, ale zawsze lekko artystyczne lub z domieszką koloru dla zabawy. Ma ona skłonność do łączenia różnorodnych materiałów i technik krawieckich. Bez wysiłku tworzy nieoczekiwane zestawienia, zarówno tkanin, jak i nadruków, komponując własny nowoczesny, a zarazem inteligentny styl.

Źródło: Fashion Snoops