Wsparcie psychologiczne – nowy benefit usług pozapłacowych. Pracownicy borykający się z wyzwaniami oraz problemami natury emocjonalnej i psychicznej mogą już skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Wsparcie w ramach oferty dostępnej jest na platformie kafeteryjnej MyBenefit. Usługa wsparcia jest dostępna dla ponad pół miliona pracowników korzystających z platformy dzięki współpracy, którą nawiązała firma MyBenefit, należąca do Grupy Kapitałowej Benefit Systems oraz firma szkoleniowa Nowe Motywacje.

W wyniku kooperacji podmiotów powstał największy w Polsce serwis wsparcia psychologicznego oferujący profesjonalne konsultacje ze specjalistami finansowane ze środków pracodawcy lub własnych.

W lutym bieżącego roku firma MyBenefit nawiązała współpracę z firmą szkoleniową Nowe Motywacje. Firma w odpowiedzi na obecne potrzeby zatrudnionych, borykających się z coraz większą liczbą wyzwań i problemów natury emocjonalnej, uruchomiła platformę Centrum Wsparcia Psychologicznego Online. Każdy, kto chce skorzystać ze wsparcia specjalisty czy porady psychologicznej, może umówić ją z wybranym przez siebie praktykiem. Ponadto odbyć wizyte w bezpiecznym środowisku online.   

Wsparcie psychologiczne - nowy benefit usług pozapłacowych - dwie kobiety siedzą na kanapie, jedna z nich chowa twarz w rękach .
Wsparcie psychologiczne – nowy benefit usług pozapłacowych

Obecnie na platformie zarejestrowanych i zweryfikowanych jest już ponad 30 specjalistów. Kolejnych 70 jest w procesie formalizowania współpracy. Zatem w ciągu kilku dni trafią na platformę i będą mogli świadczyć swoje usługi.

Osoby potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z niego w aż sześciu różnych kategoriach, dostosowanych do ich potrzeb

Są to:

1. ogólna konsultacja psychologiczna

2. pomoc w zaburzeniach lękowych

3. pomoc w depresji

4. pomoc w zaburzeniach odżywiania

5. mindfulness

6. life coaching

Jak to działa?

Dzięki nawiązanej współpracy z niezbędnego wsparcia w obszarze poprawy zdrowia psychicznego mogą korzystać wszyscy użytkownicy kafeterii MyBenefit. Finansowanie porad może odbywać się ze środków przekazanych przez pracodawcę lub własnych. Ponadto koszt jednej sesji konsultacyjnej, trwającej około 50 minut, to 150 zł. 

Przede wszystkim każdy chcący skorzystać z usługi wsparcia, za pośrednictwem platformy My Benefit, pobiera bon wartościowy z wygenerowanym kodem. Uprawnia on do wejścia na wejście na stronę Centrum Wsparcia Psychologicznego Online. Tam wybiera interesujący się obszar lub specjalistę i rezerwuje termin konsultacji. Po uprzednim kontakcie z wybranym praktykiem pojawia się na wizycie. Dostęp do Centrum Wsparcia poprzez platformę kafeteryjną MyBenefit to benefit pracowniczy na obecne czasy. Czasy, w których problemy pracowników to również problemy ich pracodawców. Ponadto dotarcie do tak dużej liczby zatrudnionych z problemami dnia codziennego to ogromny sukces edukacyjny. Największym bowiem wyzwaniem w obszarze mental health, z jakim mierzy się od wielu już lat polskie społeczeństwo, jest brak odpowiedniej wiedzy i stygmatyzacja osób dotkniętych problemami natury emocjonalnej czy psychicznej.

Źródło: Nowe Motywacje