Odpowiedni ubiór ma znaczenie i może zwiększyć szansę na sukces w firmie, zwłaszcza gdy chcemy dostać awans. Dobry wygląd może otworzyć wiele drzwi i dać możliwość wykazania się umiejętnościami i doświadczeniem. Oto, kilka wskazówek, jak osiągnąć sukces.

Elegancki, adekwatny do sytuacji ubiór często przyczynia się do sukcesu w czasie rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak, gdy już zdobędziesz pracę, nadal powinieneś dbać o strój, zwłaszcza jeśli myślisz o awansie.

To, co wkładasz na siebie, wpływa na to, jak postrzegają Cię współpracownicy, menedżerowie, Twój zespół i szef. Jest to szczególnie istotne, gdy marzysz o pójściu naprzód i awansie. Zapoznaj się z poniższymi trzema pytaniami i wskazówkami ekspertów monsterpolska.pl, które pomogą Ci wejść na kolejny szczebel drabiny zawodowej.

Czy ubierasz się stosownie do pozycji, jaką chciałbyś zajmować?

Dostosowanie stroju do pozycji, którą zajmujesz w firmie jest kluczem do sukcesu. Jednak nie wszyscy według niego postępują. Liczą się dyskrecja i ostrożność – powinieneś delikatnie się wyróżniać spośród reszty współpracowników. Warto podejrzeć styl menedżerów i podążać za tym wzorcem. Jednak unikaj kopiowania. Zamiast tego zwróć uwagę na takie rzeczy, jak długość spódnicy, dobór kolorów, jakość ubrań i rodzaj dodatków. Postaw na otwartość i komunikatywność, ale bez przekraczania granic. Pamiętaj, Twoje ubrania powinny zacząć wyrażać gotowość do podjęcia dodatkowych obowiązków i przyjęcia wyższego stanowiska. Bardziej elegancki strój podkreśli Twój profesjonalizm.

Czy ubierasz się stosownie do stanowiska, którego chcesz?

Jeśli liczysz na awans, musisz zachować umiar w doborze stroju i unikać wszystkiego, co można poprzedzić słowem: „zbyt”. Zbyt krótkie, zbyt ciasne, zbyt stare czy zbyt jaskrawe – zapomnij o tych rzeczach. Pracownicy, których styl ubierania się nie pasuje do kultury organizacji lub danego stanowiska, mogą być postrzegani jako mało poważni lub mniej pracowici, niż ich lepiej czy po prostu bardziej adekwatnie ubrani współpracownicy. To może prowadzić do pominięcia Cię przy przydzielaniu awansu.

Co z włosami, twarzą i innymi detalami?

Elegancki, biurowy ubiór i wyższe, zazwyczaj bardziej odpowiedzialne stanowisko, nie idą w parze z nowoczesną, młodzieżową fryzurą i przesadnym makijażem. Ubieganie się o awans powinieneś potraktować kompleksowo – liczy się całościowe wrażenie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli starasz się o posadę, w której będziesz miał kontakt z klientami – Twoja osoba będzie reprezentować firmę, więc menedżerowie będą szukać kogoś o odpowiedniej aparycji.

Szansę na awans można stracić z wielu powodów, ale ubiór i wygląd to coś, co możesz łatwo zmienić. Podążanie za powyższymi wskazówkami pomoże Ci znaleźć się na dobrej pozycji, kiedy przyjdzie czas awansów – radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Źródło: Infor.pl