Home Innowacje Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich dla instytutów badawczych

Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich dla instytutów badawczych

Urządzenia zaprojektowane przez Instytut Metali Nieżelaznych, Instytut Obróbki Plastycznej, Instytut Odlewnictwa i Instytut Spawalnictwa znalazły się wśród 25 wynalazków nagrodzonych Złotym Medalem MTP w kategorii „Nauka dla Gospodarki”. Jest on przyznawany produktom najwyższej jakości, zasługujących na miano najbardziej innowacyjnych.

Wynalazki zostaną zaprezentowane w czasie targów Innowacje–Technologie–Maszyny w Poznaniu w dn. 9-12 czerwca 2015 r. Są to:

  • Dwie serie certyfikowanych materiałów odniesienia dla lutowi na bazie cyny (LBA, LCA0 i seria certyfikowanych materiałów odniesienia dla mosiądzów gatunków CW710 R i CW 713R (WR) Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach,
  • Maszyna do ciągłego wielożyłowego odlewania wlewków ze stopów aluminium (HCC) Instytutu Metali Nieżelaznych, Oddział Metali Lekkich w Skawinie,
  • Przyrząd kuźniczy PKJ2 Instytutu Obróbki Plastycznej w Poznaniu,
  • Wysokotemperaturowe stanowiska do badań oddziaływania ciekłych metali i stopów z materiałami ogniotrwałymi (ciałami stałymi) w warunkach izotermicznych i nieizotermicznych Instytutu Odlewnictwa w Krakowie.
źródło: Ministerstwo Gospodarki