Home Innowacje Red Dev Studio udzieliło licencji na wykonanie planszowej wersji Down to Hell

Red Dev Studio udzieliło licencji na wykonanie planszowej wersji Down to Hell

Red Dev Studio zawarł umowę z Silver Lynx Games na wykonanie i komercjalizację gry planszowej Down to Hell. Środki na realizację projektu zostaną pozyskane w ramach kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter.

Silver Lynx Games poniesie wszystkie koszty wytworzenia i komercjalizacji gry planszowej. Licencja została udzielona na okres 10 lat od dnia rozliczenia kampanii na platformie Kickstarter. Red Dev Studio przysługiwać będzie prowizja od wyniku netto ze sprzedaży tytułu (tj. po uwzględnieniu kosztów produkcji, kampanii, marketingu i dystrybucji).

Opinie, jakie zebrała gra “Down to Hell” po premierze na platformie Steam, utwierdziły nas w przekonaniu, że projekt jest niezwykle rozwojowy. Przeprowadziliśmy wspólnie z Silver Lynx Games analizę potencjału gier planszowych, z której wynika, że na zakup wersji analogowej naszej produkcji będzie wielu chętnych. Jestem pewien, że współpraca z naszym partnerem pozwoli na dostarczenie gry najwyższej jakości – ocenia Wojciech Sypko, Prezes Zarządu Red Dev Studio.

Red Dev Studio zadebiutowało 26 września na rynku NewConnect. Kurs akcji w trakcie debiutu wzrósł o ponad 25 proc., osiągając na otwarciu poziom 2,39 zł. Red Dev Studio to warmiński twórca i producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Firma powstała w kwietniu 2016 roku, rozpoczynając działalność jako start-up gamingowy. Obecnie, jako wydawca i producent gier, specjalizuje się w tytułach wyróżniających się nietypową fabułą     i atrakcyjną oprawą graficzną. Firma podpisała w ostatnich dniach list intencyjny z notowanym na GPW Ultimate Games S.A. Szacowana wartość umowy wynosi 0,5 mln zł. Pozyskane środki spółka przeznaczy na produkcję nowych gier.

Przeczytaj także:

Źródło: Red Dev Studio