Polska kolejny raz będzie centrum startup-owego świata. Właściciele startupów oraz scaleupów z Europy Środkowo-Wschodniej już w kwietniu spotkają się w Polsce z inwestorami z całego świata na Alpha Wolves – ekskluzywnym, dwudniowym forum w trybie hybrydowym. To pierwsze takie wydarzenie w regionie CEE, które odbędzie się w tym roku w Warszawie.

Kilkadziesiąt europejskich startup-ów oraz inwestorzy z całego świata spotkają się w Polsce na Alpha Wolves

Polska ma renomę kraju wspierającego rozwój technologii i implementującego najnowsze rozwiązania w tym zakresie. Dobrym przykładem są płatności bezgotówkowe. To właśnie u nas cieszą się one ogromną popularnością na tle państw europejskich. Wszystko to dzięki powszechnej możliwości realizacji takich płatności oraz otwartości Polaków na nowinki technologiczne. W końcu to Polacy stworzyli BLIKa. Liczba transakcji z wykorzystaniem tego narzędzia przekroczyła liczbę transakcji realizowanych przy pomocy kart płatniczych w internecie w Polsce, i to w ciągu zaledwie kilku lat od powstania BLIKa!

Nie dziwi więc, że twórcy Alpha Wolves, wyjątkowej konferencji technologicznej dla startup-ów, ale przede wszystkim scaleupów oraz inwestorów, zdecydowali się zorganizować swoje wydarzenie w Warszawie. Już 7 i 8 kwietnia właściciele startupów oraz scaleupów z Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawiciele funduszy inwestycyjnych, dyrektorzy zarządzający i inwestorzy – łącznie ponad 450 uczestników – spotkają się w Warszawie. Wśród gości znajdują się inwestorzy z całego świata oraz z Polski, m.in. Innoenergy, ff Venture Capital, Satus Starter, Sunfish VC, medVC, level2 VC oraz Hubraum. Na wydarzeniu poznają przedstawicieli startupów i scaleupów z wielu branż, m.in. finansowej, IT, zdrowotnej czy logistyki.

Celem wydarzenia jest spotkanie się firm i inwestorów by, dzięki serii spotkań networkingowych oraz „match-making”, finalnie zdecydować się na współpracę, w wyniku której powstaną nowe produkty i usługi technologiczne.

Dlaczego scaleupy? 

Wydarzenia promujące startupy z różnych branż nie są nowym zjawiskiem, jednak konferencja dla scaleupów, czyli bardziej “zaawansowanych” startupów to nowość. Dlatego organizatorzy Alpha Wolves postanowili wypełnić tę niszę i stworzyć konferencję w zupełnie nowym formacie. Zapotrzebowanie na tego rodzaju wydarzenia jest wyraźnie widoczne – inwestorzy wiedzą, że scaleupy biorące udział w Alpha Wolves są sprawdzone. To firmy, które osiągnęły już sukces rynkowy, mogą się pochwalić obiecującymi wynikami finansowymi i poszukują inwestorów, ponieważ planują dużą ekspansję. Konferencja Alpha Wolves jest zatem atrakcyjnym wydarzeniem dla tych inwestorów, którzy poszukują obiecujących i rokujących firm.

Polska kolejny raz będzie centrum startup-owego świata - kobieta siedzi przy stoliku na open space z trzema mężczyznami.
Polska kolejny raz będzie centrum startup-owego świata

Nie bez znaczenia jest wybór regionu, z którego pochodzą biorące udział w Alpha Wolves scaleupy. To właśnie w krajach Europy centralnej i wschodniej działają firmy które, dzięki udziałowi w poprzednich edycjach Wolves Summit (jeszcze jako startupy), uzyskały finansowanie i mogły się rozwinąć. Inwestorzy zdają sobie sprawę z atrakcyjności tego rynku i dlatego są zainteresowani udziałem w Alpha Wolves. Przykładem są 2 scaleupy z Polski: Salesbook oraz Share.P.

Salesbook w służbie sprzedawcom

W 2017 r. na polskim rynku pojawił się Salesbook. Platforma SaaS, która wspomaga i automatyzuje pracę przedstawicieli handlowych, zwiększając ich efektywność średnio o 53%. Usprawnia ona cały proces sprzedaży bezpośredniej: od spotkania z klientem, po twarde dane analityczne i wsparcie decyzyjne. Wprowadzając metodykę, automatyzację i analitykę do klasycznego podejścia sprzedażowego, zmienia jego skuteczność do poziomu znanego z rynku e-commerce.

Ponadto aplikacja zaspokaja potrzebę działów handlowych w zakresie wzmocnienia procesu spotkania z klientem. Standaryzowania (co poprawia doświadczenie takiego spotkania) i weryfikacji po stronie menedżerskiej. Wcześniej bowiem sprzedawcy posługiwali się najczęściej kartką i długopisem. Teraz mają do dyspozycji nowoczesną platformę, które pomaga zaprezentować firmę i przeanalizować potrzeby klienta. Ponadto przygotować spersonalizowaną ofertę i finalnie podpisać umowę.

Share.P jako odpowiedź na poszukiwanie miejsc parkingowych w miastach

Znalezienie miejsca do zaparkowania w centrum dużego miasta potrafi być nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzą płatne parkingi miejskie, jednak założyciel Share.P, Mateusz Wojdyło poszedł o krok dalej i postanowił umożliwić udostępnianie… prywatnych miejsc parkingowych z pomocą aplikacji.

Aplikacja umożliwia także wynajęcie stacji ładującej do samochodu elektrycznego. W wyniku spotkań z setkami zarządców miejskich, deweloperami i kierowcami, Mateusz Wojdyło wraz z zespołem stworzył aplikację Share.P, z której dziś korzysta 17 tysięcy użytkowników z 14 krajów. Narzędzie jest dostępne dla kierowców w Polsce, Szwajcarii i Liechtensteinie, a od tego roku także w Wielkiej Brytanii i Austrii. Podobnie jak Salesbook, Share.P także zaprezentowano inwestorom podczas jednej z edycji Wolves Summit. Teraz, już jako scaleup, firma pojawi się na Alpha Wolves.

Alpha Wolves będzie miało charakter ekskluzywnego forum w formule hybrydowej. Organizatorzy spodziewają się około 450 uczestników, z których część weźmie udział w wydarzeniu on-line, a część stacjonarnie, w Cambridge Innovation Centre (CIC) w Warszawie.

Bilety na wydarzenie online i stacjonarnie można kupić na stronie internetowej https://alpha.wolves summit.com.

Źródło: Alpha Wolves