Home Innowacje Mitsubishi prezentuje nowe aplikacje connect

Mitsubishi prezentuje nowe aplikacje connect

Firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) przedstawiła dwie oryginalne aplikacje MITSUBISHI CONNECT, podczas trwających od 6 do 18 marca, 88. Targów Motoryzacyjnych Geneva Motor Show. Obie aplikacje są w pełni kompatybilne z platformą Android Auto*2. EV Charging Station Finder służy do wyszukiwania punktów ładowania samochodów elektrycznych, podczas gdy Drive Scoring jest aplikacją do analizy stylu jazdy.

Aplikacja EV Charging Station Finder (wersja beta)
Aplikacja EV Charging Station Finder wykorzystuje najnowsze informacje geolokacyjne, pozwalające kierowcy wyszukać stacje ładowania pojazdów elektrycznych, albo znajdujące się w zasięgu samochodu, albo w okolicach punktu docelowego. Pozwala również sprawdzić czy stanowiska ładowania są wolne, jakie oferują typy przyłączy i w jakich godzinach są czynne. Aplikacja pozwala użytkownikowi na podłączenie smartfona do systemu MMC Smartphone Display Audio (SDA) i wyszukiwanie stacji ładowania, jak i oznaczenie konkretnych stacji jako punktów docelowych, z wykorzystaniem Google Maps*2. Prezentowana aplikacja jest europejską wersją oprogramowania MMC EV Support, która jest już odstępna na rynku japońskim.

Aplikacja Drive Scoring (wersja beta)
Po podłączeniu smartfona za pomocą kabla USB do systemu samochodowego, aplikacja Drive Scoring może monitorować około 30 parametrów dotyczących eksploatacji auta, (w tym dane GPS, pokonany dystans, położenie przepustnicy i wykorzystanie hamulców). Aplikacja gromadzi dane dotyczące indywidualnego zachowania kierowcy, poprzez analizę danych eksploatacyjnych, nałożonych na dane z mapy i dostępne informacje dotyczące warunków atmosferycznych, dzięki czemu może przekazywać sugestie dotyczące poprawy bezpieczeństwa jazdy. Aplikacja przeznaczona na rynek europejski wciąż jest w fazie rozwojowej, celem jest wyposażenie jej m.in. w mechanizm doboru ubezpieczenia najlepiej dopasowanego do stylu kierowcy, możliwości porównania własnych rezultatów z innymi kierowcami oraz połączenie z systemem pomocy drogowej.

O Mitsubishi Motors Corporation (MMC)
MMC jest globalnym producentem samochodów z siedzibą w Japonii, wyznaczającym trendy w segmentach pick-up’ów i SUV-ów oraz w rozwoju technologii napędu na cztery koła. Firma jest obecna na ponad 160 rynkach, ze szczególną reprezentacją w krajach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej ASEAN. Jako pionier elektromobilności, który od roku 1966 prowadzi badania nad pojazdami elektrycznymi, firma zaprezentowała w roku 2009 pierwszy seryjnie produkowany samochód elektryczny (i-MiEV), a następnie, w roku 2013 model Outlander PHEV – pierwszy hybrydowy SUV typu plug-in z elektrycznym napędem na cztery koła.