LVMH i Google Cloud łączą siły w zakresie AI i chmury obliczeniowej. LVMH i Google Cloud ogłaszają strategiczne partnerstwo, by wspierać innowacje i opracować nowe rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji i chmurze obliczeniowej. Wszystko po to, by umożliwić indywidualnym markom produktów luksusowych LVMH oferowanie  klientom nowych, spersonalizowanych doświadczeń.

Partnerstwo pozwoli wykorzystać kreatywność, zasoby, możliwości technologiczne i uznaną pozycję obu firm na swoich rynkach. Współpraca między LVMH i Google Cloud opiera się na dostarczeniu zespołom marek LVMH (m. in. Moët & Chandon, Dom Pérignon, Veuve Clicquot, Louis Vuitton, Christian Dior Couture, Celine, Kenzo, Givenchy, Fendi, Marc Jacobs, Tiffany & Co, Sephora) nowych technologii sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML). Rozwiązania te usprawnią operacje biznesowe i pomogą w prognozowaniu popytu i optymalizacji stanów magazynowych. Ponadto także dzięki personalizacji poprawią doświadczenia klientów, spełniając przy tym najsurowsze wymogi LVMH w zakresie prywatności i bezpieczeństwa.

LVMH i Google Cloud łączą siły zakresie AI i chmury obliczeniowej - laptop i chmura
LVMH i Google Cloud łączą siły zakresie AI i chmury obliczeniowej

Wykorzystanie AI i chmury obliczeniowej w LVMH i Google Cloud

AI będzie w coraz większym stopniu oddziaływać na każdy element łańcucha wartości (value chain) w LVMH. Od rozwoju produktów, przez łańcuchy dostaw, po kontakty z pracownikami, partnerami i klientami. Firma będzie wykorzystywać najnowocześniejszą technologię Google Cloud. Ponadto światowej klasy narzędzia AI/ML, aby umożliwić rozwój nowych zastosowań biznesowych w dużej skali, spełniając przy tym najwyższe standardy klientów. 

LVMH otrzyma również wsparcie Google Cloud w zakresie tworzenia dedykowanych, inkluzywnych programów podnoszenia kwalifikacji i certyfikacji w zespołach pracujących dla poszczególnych marek. Aby przyspieszyć rozwój i innowacje w tym zakresie, obie firmy planują dodatkowo uruchomić w Paryżu Akademię Danych i Sztucznej Inteligencji.

W ramach partnerstwa, LVMH będzie również korzystać z Google Cloud w celu modernizacji elementów swojej infrastruktury IT. Co poprawi zwinność, bezpieczeństwo, efektywność kosztową i zapewni wydajność na dużą skalę. Dzięki czemu możliwa będzie realizacja nawet najambitniejszych projektów biznesowych.  

Źródło: LVMH