Innowacyjny polski pojazd elektryczny Triggo gwiazdą elektromobilności w Las Vegas. Nowoczesny pojazd elektryczny będzie gwiazdą tegorocznej konferencji CES odbywającej się 5 stycznia w Las Vegas. Zaprezentowanie Triggo przed gronem światowych łowców innowacji to dla firmy nieocenione możliwości. To właśnie na tym wydarzeniu pojawiały się premiery przełomowych technologii, które zrewolucjonizowały rynek, m.in. CD i DVD, Microsoft Xbox, czytniki linii papilarnych w smartfonach czy Oculus Rift.

CES to najbardziej wpływowe i największe wydarzenie technologiczne na świecie. Stanowi poligon dla przełomowych technologii oraz dla globalnych innowacji. Podczas tego wydarzenia światowe marki wymieniają się doświadczeniami i poznają nowych partnerów. Poprzednia edycja targów CES gościła 4419 wystawców na prawie 27 hektarach powierzchni. Wydarzenie przyciągnęło łącznie ponad 171 tysięcy uczestników, w tym ponad 6,5 tysiąca przedstawicieli mediów.

Polski pojazd elektryczny Triggo na światowej scenie

W tym roku firma zaprezentuje się w ramach „Eureka Park”, gdzie najciekawsze nowe technologie z całego świata spotykają się z rynkami kapitałowymi. Triggo pojawi się m.in. wśród takich projektów jak humanoidalne roboty, rozpoznawanie chorób na podstawie skanu twarzy, czy technologia śledzenia ruchu pojazdów i pieszych w czasie rzeczywistym.

Polski Triggo gwiazdą elektromobilności na największym wydarzeniu technologicznym na świecie - mężczyzna kieruje  pojazdem.
Polski Triggo gwiazdą elektromobilności na największym wydarzeniu technologicznym na świecie

Triggo to pojazd elektryczny, który dzięki zmiennej geometrii przedniego zawieszenia oferuje zwinność motocykla w ruchu miejskim w połączeniu z komfortu zamkniętej kabiny znanej z samochodów. Pomysł powstał w Polsce, staje się on jednak projektem o globalnym zasięgu, budzącym zainteresowanie światowych łowców innowacji. Rozwiązania zastosowane w pojeździe są objęte międzynarodową ochroną patentową na najważniejszych, światowych rynkach.

Podczas CES 2022, na stoisku Triggo znajdzie się najnowszy prototyp przedprodukcyjny. Prezentowany on będzie w taki sposób, aby odwiedzający mogli osobiście przekonać się, jak w praktyce działa system umożliwiający składanie kół przednich. To coś, co wyróżnia Triggo spośród pozostałych rozwiązań mikromobilnych. Zostanie też przygotowane specjalne stanowisko do teleoperacji. Dzięki niemu publiczność będzie mogła poprowadzić zdalnie, wprost z Las Vegas Triggo znajdujące się w Warszawie. To wszystko będzie możliwe pomimo ogromnej odległości oraz różnic czasowych. Prototyp obecnie jest w drodze do najbardziej znanego miasta amerykańskiego stanu Nevada.

Czas elektromobilności – usługa „cars in 5 min”

Możliwość zdalnego poprowadzenia Triggo z Las Vegas potwierdzi naszą gotowość technologiczną do wdrożenia „cars in 5 min”. Jest to przełomowa usługa, która zrewolucjonizuje car-sharing. Polega ona na tym, że użytkownik za pomocą aplikacji zyska możliwość zamówienia Triggo pod wskazany adres, a zdalny kierowca zadba o jego dostarczenie. Dzięki temu nie jesteśmy zmuszeni pokonywać często kilkusetmetrowej drogi do najbliższego, wynajmowanego pojazdu.

Triggo pojawi się na CES na specjalne zaproszenie brytyjskiego Department of International Trade (DIT). Polski pojazd wyselekcjonowano spośród najlepiej prosperujących projektów technologicznych o potencjale globalnym. Natomiast we wrześniu 2020 roku Triggo otrzymało oficjalne potwierdzenie uczestnictwa w programie Global Entrepreneurship Programme (GEP) sponsorowanym przez DIT. Dzięki tej współpracy polski innowacyjny pojazd pojawiał się już na forach elektromobilności w Turcji, Indiach czy w krajach Europy Środkowej.

Najważniejszymi cechami pojazdu są możliwości pokonywania ulicznych korków oraz łatwość parkowania, które zawdzięcza unikatowej konstrukcji podwozia o zmiennej geometrii. Triggo jest pojazdem znacznie bezpieczniejszym niż jednoślady, nie jest on jednak zależny od warunków pogodowych i oferuje swoim użytkownikom pełen komfort przemieszczania się.

Źródło: Triggo