UMCS z dofinansowaniem na komercjalizację. Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS poinformowało, że konsorcjum Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie otrzymało dofinansowania na realizację projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”. Dofinansowanie przyznano w wysokości 1.900 000,00 zł. W konkursie uczelnia zajęła 7. miejsce na 38 złożonych wniosków.

Celem programu „Inkubator Innowacyjności 4.0” jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie komercjalizacji. Przede wszystkim realizacja programu przyczyni się do promocji osiągnięć naukowych pracowników Uczelni. Ponadto zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym. Program jest współfinansowany ze środków przeznaczonych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”. Wszystko to w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4) przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

UMCS z dofinansowaniem na komercjalizację- trzy białe roboty ustawione przy półce.
UMCS z dofinansowaniem na komercjalizację

Planowane działania będą obejmować m.in.:

  • prowadzenie prac przedwdrożeniowych mających na celu podniesienie gotowości technologicznej rozwiązań opracowanych na Uczelniach w ramach mini-grantów;
  • przygotowanie projektów komercjalizacji wyników prac B+R, w tym analiz potencjału rynkowego, gotowości wdrożeniowej oraz wycen;
  • wspieranie powstawania spółek technologicznych typu spin-off na bazie technologii i know-how Uniwersytetu;
  • promocję oferty technologicznej Uczelni. Ponadto udział w wystawach i targach typu „science to business”;
  • wzmacnianie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym w zakresie wdrażania wyników badań naukowych i prac rozwojowych.

Liderem projektu, który od 1 września 2020 r. do 31 grudnia 2022 r. będzie realizowało konsorcjum jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Źródło: UMCS

Przeczytaj także: Transformacja ecommerce przyśpiesza dzięki technologicznym gigantom

Transformacja ecommerce przyśpiesza dzięki technologicznym gigantom. Microsoft i Mastercard nawiązują współpracę w celu stymulacji innowacji w handlu cyfrowym i w ekosystemach startupów. Współpraca przyspieszy natywną działalność badawczo-rozwojową w chmurze Mastercard Labs, stworzoną na platformie Azure i wspomaganą sztuczną inteligencją. Dzięki dostępowi do wiedzy technicznej i najnowszych technologii partnerzy Mastercard uzyskają dostęp do tworzenia i bezpiecznego skalowania nowych rozwiązań.

Ken Moore, wiceprezes wykonawczy i szef Mastercard Labs komentuje współpracę. Jego zdaniem wzmocni i rozszerzy usługi i możliwości w chmurze klientów i partnerów fintechowych, pobudzając innowacje i kreatywność całego ekosystemu. Pozwoli to zbadać możliwość skoncentrowania się na nowych segmentach klientów, technologiach i trendach. Ponadto w miarę zwiększanie integracji finansowej i przyszłości handlu.