Home Innowacje Aplikacja pomoże zredukować koszty wydruku w przedsiębiorstwie

Aplikacja pomoże zredukować koszty wydruku w przedsiębiorstwie

Umiejętne zarządzanie dokumentem, będącym nośnikiem wiedzy i informacji, pozwala usprawnić pracę oraz wygenerować znaczne oszczędności w firmie. Wiedzą o tym twórcy aplikacji MPS Satellite, dzięki której możliwe jest wykonanie błyskawicznego audytu, a nawet ciągłego monitoringu drukarek bez konieczności połączenia z wirtualną chmurą.

Na rynku usług zarządzania drukiem (MPS), producenci i dystrybutorzy drukarek, poza tradycyjną ofertą produktową oferują także rozwiązania zapewniające odpowiednią efektywność i wydajność pracy urządzeń przez nich oferowanych. Jednym z takich rozwiązań są właśnie aplikacje typu MPS, które mają za zadanie monitorowanie wydruku i dobór urządzeń drukujących, co z kolei ma przełożyć się na zmniejszenie kosztów w firmie. Natomiast aplikacje MPS przeważnie wykorzystują połączenie w wirtualną chmurą, a z kolei firmy niechętnie ryzykują otwarciem swojej sieci na taką wirtualną przestrzeń dyskową, ponieważ obawiają się niepożądanych działań, które mogą narazić przedsiębiorstwo na wyciek lub utratę istotnych danych.

– To co wyróżnia aplikację MPS Satellite to fakt, iż działa wyłącznie w oparciu o wewnętrzne algorytmy, bez konieczności połączenia z wirtualną chmurą. To stanowi bardzo ważny aspekt w kontekście bezpieczeństwa danych. Dokładamy wszelkich starań, aby specjalista IT, odpowiedzialny za bezpieczeństwo informatyczne firmy, miał dostęp do wszystkich informacji jakie mogą być rozsyłane za pośrednictwem MPS Satellite i aby to właśnie on kontrolował co, kiedy i gdzie zostanie wysłane – wyjaśnia Łukasz Laskowski, prezes firmy Ediko, która jest pomysłodawcą i twórcą aplikacji MPS Satellite.

Sama funkcjonalność powiadamiania o zdarzeniach jest ważnym elementem pozwalającym na wdrożenie usprawnień w organizacji.

Otwarte połączenie z chmurą jest nietransparentne, ponieważ dział IT otwiera połączenie i ufa, że nic się nie stanie. W przypadku aplikacji MPS Satellite jest inaczej, ponieważ połączenie możliwe jest za pośrednictwem poczty e–mail sterowanej przez serwer pocztowy firmy – dodaje Łukasz Laskowski.

Mikro audyt online – największy potencjał 

Funkcjonalność aplikacji MPS pozwala na zebranie wszystkich danych na temat drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych. Zestawienia tabelaryczne pozwolą na szybkie zweryfikowanie, które urządzenia są właściwie obciążane, a które nie. Zestawienia eksploatacji pozwalają na precyzyjne zaplanowanie zakupów, a zestawienia serwisowe pozwolą na właściwie zaplanowanie wizyt serwisu. Bogata funkcjonalność raportowania umożliwia nie tylko wyświetlanie danych w interfejsie aplikacji, ale również wysyłanie ustrukturyzowanych raportów we wskazane miejsce, którym może być adres e-mail działu zakupów lub działu IT, a nawet zewnętrzny system, który uruchomi odpowiedni proces w organizacji.

– MPS Satellite to aplikacja, która pozwoli na wdrożenie standardów Manage Print Services w firmie. W kilka minut wykona pełną inwentaryzację sieciowych urządzeń drukujących w firmie, co można określić mianem mikro audytu środowiska druku. Normalnie proces ten jest wyjątkowo czasochłonny, a w przypadku Satelity odbywa się on-line, co stanowi ¾ pracy audytora, zatem to duża optymalizacja kosztów w przedsiębiorstwie – zapewnia Łukasz Laskowski.

 

Ediko